Aktualności

Utrzymać się na podium

19 listopad 2016, 12:27:31, I liga
Dziś w Chorzowie zamelduje się AZS UMCS Lublin.

KPR Ruch wciąż plasuje się w ścisłej czołówce ligowej klasyfikacji – obecnie zajmuje 3. miejsce, ale od wyprzedzających SPR Olkusz i Korony Kielce jest jedno spotkanie „do tyłu”. Nie zmienia to faktu, że po wpadce w Płocku, nadszedł czas na zwycięstwo. Niebieskie w 6. kolejce nieoczekiwanie zremisowały z SMS ZPRP, choć były zdecydowanym faworytem. Końcówka meczu była niezwykle emocjonująca - Niebieskie dopadły rywalki w ostatni kwadransie i w 59. minucie prowadziły 23:22. Gospodyniom udało się doprowadzić do wyrównania, mało tego - były o krok od wygranej, lecz w ostatnich sekundach zmarnowały „piłkę meczową”.

Po remisie na Mazowszu szczypiornistki Ruchu, chcąc mieć spokojną zimę, nie mogą już pozwolić sobie na stratę punktów. W tym roku czeka je jeszcze pięć kolejek - na wyjazdach zagrają z MTS Kwidzyn, Sośnicą Gliwice i Samborem Tczew, a na własnym terenie zmierzą się z Jutrzenką Płock i - w najbliższą sobotę - z AZS UMCS Lublin.

Lublinianki jak dotąd rozegrały siedem spotkań i zwyciężyły zaledwie raz - w 5. kolejce pokonały u siebie outsidera rozrywek, Sambora Tczew, 28:15. Na ich punktowy dorobek składają się jeszcze dwa remisy  z Sośnicą Gliwice i MTS Kwidzyn. Chorzowianki będą więc zdecydowanym faworytem, także ze względu na atut własnego boiska. Trener Jarosław Knopik może mówić o komforcie pracy – w ostatnim czasie na urazy nie narzekała żadna z zawodniczek i w dniu meczu powinien dysponować kompletną kadrą.

Początek meczu w hali MORiS o godzinie 18:00. Zachęcamy do wsparcia naszych zawodniczek! Jest o co grać - wygrana spowoduje, że Niebieskie umocnią się na ligowy podium i pozostaną niepokonane w tym sezonie!a

Reklamacreated by:input.com.pl