Aktualności

Rozpłyń się pomocą!

12 listopad 2016, 19:48:24
3 grudnia odbędzie się charytatywny maraton pływacki. Zachęcamy do wzięcia udziału w przedsięwzięciu!

Przedstawiamy Wam Łukasza, mieszkańca Chorzowa. Łukasz jest pogodnym i chętnym do nauki dzieckiem. Osiąga bardzo dobre wyniki w szkole i interesuje się otaczającym go światem przyrody. Ten dziesięciolatek przyszedł na świat jako wcześniak w 33 tygodniu ciąży z wagą 1530g, z cechami dużego niedotlenienia i wrodzonym zapaleniem płuc. Od urodzenia zmaga się z autyzmem,całościowym zaburzeniem rozwojowym pod postacią Zespołu Aspergera.

Obecnie jego największym problemem pozostaje niepełnosprawność ruchowa, przykurcze i niezgrabność ruchowa wymagająca specjalistycznej rehabilitacji. Ponadto w lipcu 2016 roku podczas specjalistycznych badań słuchu wykryto u chłopca niedosłuch centralny. Miesięczny koszt rehabilitacji to 640 złotych, z czego 300 złotych refunduje fundacja Stonoga z Mikołowa.

Zapraszamy Was do zostania pomocnikiem św. Mikołaja, by móc obdarować Łukasza. Któż z nas nie pamięta z dzieciństwa tego magicznego dnia 6 grudnia, kiedy po przebudzeniu szukaliśmy prezentów na oknie? W tym roku wspólnie z Fundacją Stonoga chcemy rozpłynąć się pomocą i podarować już  w sobotę 3 grudnia piękny prezent Łukaszowi.

Mamy nadzieję, że zdecydujecie się do nas dołączyć! W sobotę 3 grudnia na Basenie Miejskim przy ul. Zubrzyckiego 38  w Świętochłowicach staniemy przed wyzwaniem, jakim będzie przepłynięcie 100 km i 200 m. Nasza pływacka sztafeta  złożona m.in. ze sportowców, artystów, ratowników WOPR oraz przedstawicieli Urzędów Miast chce dopłynąć do celu i pomóc poprzez zebrane środki – Łukaszowi.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy! Zainteresowani objęciem patronatu nad imprezą lub jej sponsoringiem, proszeni są o zgłoszenia na adres kucia@radiofest.pl
Reklamacreated by:input.com.pl