Zwycięstwo juniorek

6 listopad 2016, 19:14:30, II liga
Juniorki KPR Ruch poszły w ślady starszych koleżanek i także wysoko wygrały na własnym boisku.

W niedzielę Niebieskie rozegrały kolejny mecz w rozgrywkach juniorek. Ich rywalkami były szczypiornistki Śrubiarni Żywiec.

W pierwszej połowie meczy był wyrównany. W 12. minucie utrzymywał się remis (5:5), później gospodynie wypracowały trzybramkową zaliczkę, którą zdołały utrzymać do przerwy (15:12). Na początku drugiej części chorzowianki zanotowały świetna serię - trafiły aż siedem razy z rzędu! Kwadrans przed końcem prowadziły już 25:16. Ostatecznie zwyciężyły różnicą aż 11 trafień. Najwięcej bramek dla Niebieskich, dziesięć, rzuciła Sandra Kiel.

KPR Ruch Chorzów - Stal Śrubiarnia Żywiec 35:24 (15:12)

Ruch: Bednarek, Chromy, Kiel 10, Kowalska 4, Mrozek 8, Nimsz 1, Polańska 7, Wątor 1, Zięba 4.

Kary: 8 min.