Aktualności

Będzie gorąco!

21 październik 2016, 13:37:35
Niedzielny mecz będzie starciem na szczycie I ligi. Zmierzą się zespoły, które nie kryją swoich aspiracji i celują w awans. Ciężar gatunkowy spotkania będzie więc duży, bo zdobyte w nim dwa punkty mogą okazać się kluczowe na finiszu rozgrywek.

Faworytem będzie Ruch - przemawia za nim bardziej doświadczony zespół, choć niepozbawiony zdolnej młodzieży (w tym reprezentantek Polski w kategorii juniorek), a także atut własnej hali. Ale o wygraną będzie trudno - w końcu SPR w poprzednim sezonie zwyciężył rozgrywki I ligi. Z awansu zrezygnowali jednak działacze, ze względu na brak odpowiednich nakładów finansowych. Udało się im mimo to utrzymać niemal cały skład oraz szkoleniowca - doskonale znanego w Chorzowie Marcina Księżyka. Przedstawiamy pokrótce historię naszego najbliższego przeciwnika.

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz zostało powołane do życia 20 maja 2009 r., choć osobowość prawną uzyskało dopiero 20 lipca 2009 r. i wtedy też nastąpiło przekazanie sekcji piłki ręcznej z klubu LKS Kłos Olkusz. Wkrótce uzyskano licencję ZPRP na grę w ekstraklasie, wyremontowano halę. W sezonie 2008/09 awansował do ekstraklasy, wkrótce odniósł historyczne, pierwsze zwycięstwo w elicie. Na koniec rozgrywek SPR zajął jednak ostatnie miejsce w tabeli i musiał pogodzić się ze spadkiem.

Po spadku do I ligi nastąpiły w drużynie spore zmiany kadrowe. Zarówno w kadrze zawodniczej, jak i na ławce trenerskiej. Nowym szkoleniowcem "Srebrnych Lwic" został Marek Zarzycki, a prowadzona przez niego drużyna miała w tym sezonie tylko jeden cel - powrót na salony polskiej piłki ręcznej. Powrót do PGNiG Superligi. Jednak przygoda trenera Zarzyckiego z SPR-em nie trwała długa. W związku ze słabymi wynikami drużyny został on zwolniony z funkcji trenera, a na jego miejsce zarząd klubu powołał Krzysztofa Adamuszka. Jemu także się nie powiodło – celu dopiął trener Dariusz Olszewski. W 2014 roku „Srebrne Lwice” ponownie spadły do I ligi i rywalizują w niej do dziś. Od tego czasu zespół wzmocniło kilka utalentowanych zawodniczek, m.in. Alicja Zacharska, Paula Przytuła, Klaudia Wójcicka czy Paulina Leńczuk.

W Olkuszu odważnie stawia się na szkolenie dzieci i młodzieży. Prężnie rozwijają się sekcje młodziczek, juniorek młodszych i starszych, stanowiących bezpośrednie zaplecze dla pierwszego zespołu. Działa tam także "Akademia Artura Siódmiaka", organizująca tzw. campy dla zdolnych dzieci i młodzieży.


KPR Ruch Chorzów - SPR Olkusz
niedziela, godz. 17:00
bilety: 8 zł (normalny), 4 zł (ulgowy)
Reklamacreated by:input.com.pl