Koniec marzeń o play-offach

26 luty 2014, 20:03:49, Superliga
Po wyrównanym spotkaniu szczypiornistki Ruch przegrały z Olimpią-Beskid Nowy Sącz 29:32.

Mecz rozpoczął się od nieznacznej przewagi gospodyń, które po sześciu minutach gry prowadziły 6:3. Niebieskie powoli odrabiały jednak straty i do remisu doprowadziły w 19. minucie. Chwilę później Ruch był już na prowadzeniu, które zdołał z biegiem czasu powiększyć do trzech trafień. Do przerwy było 18:15 dla nas.

Po zmianie stron chorzowianki oddały inicjatywę rywalkom, które już w 39. minucie odzyskały prowadzenie. Nasza obrona ponownie nie radziła sobie z Katariną Dubajovą. Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie w Chorzowie słowacka rozgrywająca rzuciła nam szesnaście bramek. Dziś Dubajowa trafiała trzynastokrotnie. Przewaga Olimpii urosła w 56. minucie do sześciu trafień. W końcówce nasze za sprawą Sabiny Kozar i Marleny Lesik zdołały zmniejszyć rozmiary porażki do trzech bramek.

W innym interesującym nas spotkaniu KPR Jelenia Góra pokonał Zagłębie Lubin 21:19. Oznacza to zatem, że Niebieskie praktycznie straciły szanse na awans do fazy play-off. Nie oznacza to jednak końca sezonu. Przed Ruchem sześć niezwykle istotnych spotkań. Ścisk w dole tabeli jest ogromny, a przypomnijmy, że w tym roku z Superligi spadają dwa zespoły. Z kolei dziewiąta drużyna ligi zagra w barażu z pierwszoligowcem.

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Ruch Chorzów 32:29 (15:18)

Olimpia/Beskid: Wawrzynkowska, Szczurek, Sach - Dubajova 13, Szczecina 8, Gadzina 4, Masna 3, Maślanka 2, Figiel 1, Rączka 1, Olszowa, Leśniak, Płachta.

Ruch: Wąż, Montowska - Kobzar 6, Podrygała 5, Krzymińska 4, Sadowska 4, Ważna 4, Lesik 3, Migała 3, Rodak, Salamon.