Juniorki nie zagrają w finałach

23 luty 2014, 13:02:20
Podopieczne Anety Kowaluk nie zagrają w finałach mistrzostw Polski. W decydującym o awansie spotkaniu uległy Łukovii Łuków 25:27.

W pierwszej połowie lepiej zaprezentowały się łukowianki, które w pewnym momencie miały już nawet sześc goli przewagi. Piłkarki Ruchu Chorzowianki w końcówce pierwszej części poprawiły nieco grę i zdołały odrobić część strat i do przerwy było jedynie 13:15.

Na początku drugiej części spotkania Niebieskie wreszcie grały to, czego oczekiwała trenerka. W 39. minucie po bramce Magdaleny Drażyk Ruch objął prowadzenie (18:17). Niestety było to jedyne prowadzeniu Ruchu w tym spotkaniu. Po kilku minutach inicjatywę znów przejęła Łukovia, która wygrała ostatecznie 27:25 i awansowała wraz z MTS-em Kwidzyn do finałów mistrzostw Polski. Niebieskie zajęły ostatecznie trzecie miejsce.

Łukovia Łuków - KPR Ruch Chorzów 27:25 (15:13)
Ruch: Natalia Krupa -
Magdalena Drażyk - 8,  Patrycja Pawlik - 4, Agnieszka Drażyk - 3, Maria Beczek - 3, Katarzyna Kiełbus - 3, Weronika Fryc - 2, Aleksandra Jaroszewska - 1 i Paulina Jęszczok - 1.