Aktualności

Wybuchowy skład Ruchu

28 wrzesień 2016, 19:11:08
Portal Chorzowianin.pl przyjrzał się kadrze Ruchu po zwycięskim spotkaniu z Koroną.

Jarosław Knopik przejął "Niebieskie" w lipcu br. Szybko postawił diagnozę. - Od samego początku mówiłem, że dziewczyny nie powinny spaść z Superligi. Taka sytuacja zdarza się może raz na sto. Dużo pracowaliśmy nad głową. Chcę, by dziewczyny były pewne siebie, wierzyły w swoje możliwości. W pierwszym meczu tak było i w tym kierunku będziemy szli - podkreślił Knopik.

Jego podopieczne pewnie i wysoko (32:24) pokonały Koronę Handball Kielce, która w przedsezonowych zapowiedziach mierzyła bardzo wysoko. Można wręcz było odnieść wrażenie, że kielczanki wybierają się do Chorzowa jak po swoje. - Bardzo się stresowałyśmy. Wiedziałyśmy, ze Kielce to dosyć dobry zespół, ale - jak widać - udało się - przyznała Magdalena Drażyk, najskuteczniejsza w chorzowskiej drużynie (7 goli).

Spokojny przed inauguracją był za to Klaudiusz Sevković, prezes KPR Ruch. - Znamy swoją wartość. Większość dziewczyn ma długoletni staż z Superligi. Dobrze przepracowały długi okres przygotowawczy. Musiałby się stać jakiś kataklizm, żebyśmy przegrali z Koroną - stwierdził Sevković. - Cieszymy się z tych dwóch punktów, a za chwilę wszystkie drużyny, które będą grały z Chorzowem, nie będą już miały tak buńczucznych wypowiedzi. Mam nadzieję, że wszystkie będą wracały w smutnych nastrojach - dodał prezes, który dziękował zawodniczkom za prezent (w poniedziałek obchodził 46. urodziny).

Jarosław Knopik ma w tym sezonie do dyspozycji ciekawy zespół. - Cieszy to, że jest mieszanka: kilka dziewczyn z doświadczeniem Superligowym i kilka młodych, fajnych zawodniczek, które wchodzą dopiero do drużyny - mówił trener.

Cały artykuł przeczytacie na portalu Chorzowianin.pl
Reklamacreated by:input.com.pl