Aktualności

Jest! Wygrana na inaugurację!

24 wrzesień 2016, 21:26:48
Niebieskie w pierwszy meczu nowego sezonu pewnie wygrały przed własna publicznością z Koroną Handball Kielce.

Starcie Ruchu z Koroną było najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem inauguracyjnej kolejki pierwszoligowych rozgrywek. Gospodynie, jako spadkowicz z Superligi, otwarcie stawiają sobie za cel szybki powrót do elity. Jednak kielczanki, trzeci zespół poprzednich rozgrywek, także nie ukrywają swoich apetytów na awans.

O ile wygrana Niebieskich w sobotnim meczu nie stanowi niespodzianki, to zaskakujące są rozmiary triumfu. Ich przewaga w zasadzie ani na moment nie podlegała dyskusji. W 6. minucie było już 5:1, a bramki zdobyła niemal każda zawodniczka Ruchu, która rozpoczęła mecz w wyjściowym ustawieniu.

Przyjezdne nie zamierzały odpuszczać, ale stratę potrafiły zmniejszyć jedynie do dwóch-trzech trafień. Po kwadransie sytuacja wróciła do normy - było już 9:5. Przewagę czterech goli Niebieskie zdołały utrzymać do przerwy (17:12).

Po zmianie stron chorzowianki chciały jak najszybciej przesądzić o losach meczu i konsekwentnie budowały przewagę. Skutecznością błysnęły Magdalena Drażyk (w sumie 7 goli) i Lidia Żakowska (5). W 45 min. było już 25:17. Trener Jarosław Knopik dał więc szanse debiutu młodym zawodniczkom, m.in. dwóm bramkarkom - Paulinie Jaśkiewicz i Wiktorii Bednarek.

Korona walczyła do końcowej syreny, ale ostatecznie uległa różnicą aż ośmiu trafień. Tym samym już na samym starce rozgrywek straciła bardzo ważne punkty - w meczu z bezpośrednim rywalem w wyścigu po awans.

Kolejny mecz Niebieskie rozegrają za tydzień (01.10 godz. 15.00), ponownie na własnym boisku. W hali MORiS stawi się Sparta Oborniki, która w pierwszej kolejce pokonała 29:23 Sośnicę Gliwice.


KPR Ruch Chorzów - Korona Handball Kielce 32:24 (17:12)

Ruch:
Staś, Jaśkiewicz, Bednarek – Benducka 3, Jasinowska 1, M. Drażyk 7/1, Piotrkowska 5, Żakowska 5/2, Lesik 1, A. Drażyk, Masłowska 1, Polańska 1, Rodak 1, Płomińska 4/1, Kiel, Stokowiec 3.

Trener: Jarosław Knopik
Kary: 10 min.
Karne: 4/5

Korona: Hibner, Orowicz - Czubaj, Zimnicka 2, Więckowska, Małecka 4, Gliwińska 2, Skowrońska 6/3, Syncerz, Piecaba 2, Mochocka, Nowak 4/1, Kędzior 4.

Trener: Tomasz Popowicz
Kary: 12 min.
Karne: 4/4

Sędziowali: Moskalczyk (Żarówka), Pazdro (Mielec).
Widzów: 300.
Reklamacreated by:input.com.pl