Aktualności

Niebieskie na start! W sobotę początek sezonu

20 wrzesień 2016, 09:24:30
W najbliższy weekend chorzowianki zainaugurują rozgrywki I ligi.

W sobotę, 24 września, KPR Ruch Chorzów podejmie na własnym boisku Koronę Handball Kielce. Mecz zainauguruje rozgrywki I ligi w sezonie 2016/17. Gospodynie, jako spadkowicz z Superligi otwarcie stawiający sobie za cel szybki powrót do elity, będą faworytem. Jednak o punkty z pewnością łątwo nie będzie.

Już w minionym sezonie kielczanki były o krok od awansu do Superligi. Wraz z SPR Olkusz i KPR Kobierzyce zdecydowanie zdominowały pierwszoligowe rozgrywki. Do szczęścia zabrakło niewiele - zajęły trzecie miejsce, w 18 meczach gromadząc 26 punktów. Do SPR straciły trzy „oczka”, a do KPR zaledwie jeden. Ostatecznie olkuski klub z awansu zrezygnował, a jego miejsce w Superlidze zajął KPR.

Niemniej, z Kielc został wysłany wyraźny sygnał: „walczymy o Superligę”. To właśnie Korona i SPR będą obok Ruchu najpoważniejszymi kandydatami do awansu. Groźne dla faworytów będą zapewne MTS Kwidzyn i Sośnica Gliwice, choć o miejsce na podium będzie i trudno.

Korona nie przeszła latem rewolucji kadrowej. W zawodniczek podstawowego składu odeszła jedynie Martyna Rozmus. 19-letnia skrzydłowa postanowiła podjąć studia w stolicy i została wypożyczona do AZS AWF Warszawa. Drużynę wzmocniła ukraińska rozgrywająca Irina Łozińska, ale miała ogromnego pecha  podczas przygotowań doznała poważnej kontuzji barku i w nadchodzącym sezonie prawdopodobnie nie zagra. Niemniej, w kieleckiej drużynie pozostaje osiem rozgrywający, tak więc jest z czego wybierać.

Historia kieleckiego handballa od końca XX wieku jest burzliwa. Kontynuatorem tradycji Budowlanych Kiece zostało Kieleckie Stowarzyszenie Sportowe. W październiku 1997 roku sponsorem tytularnym KSS została firma Kolporter. Od tego czasu notowane były największe sukcesy kieleckiej piłki ręcznej, w tym historyczny awans do Ekstraklasy w sezonie 1999-2000. Do 2004 roku drużyna żeńska rywalizowała na najwyższym szczeblu rozgrywek. Od 2005 roku zespół rozpoczął ponownie rywalizacje na poziomie II ligi, by w roku 2009 cieszyć się z powrotu do Ekstraklasy. Kielczanki dwukrotnie reprezentowały Polskę w Pucharze EHF (sezony 2011/12  i 2012/13), a ich bramki strzegła obecna golkiperka Ruchu, Iwona Staś. Jednak w czerwcu 2013 roku, z przyczyn finansowych, KSS musiał wycofać się z rywalizacji.
Stowarzyszenie Korona Handball zostało powołane do życia 1 sierpnia 2013 roku. Można więc stwierdzić, że Korona Handball jest kontynuatorem tradycji kobiecej piłki ręcznej w Kielcach. Zespół seniorek został zgłoszony do rozgrywek II ligi, szybko awansował klasę wyżej ma chrapkę na więcej. Walka o awans do Superligi zapowiada się pasjonująco!


KPR Ruch - Korona Handball Kielce

sobota, 24/09, g. 18
bilety 8 zł (normalny) 4 zł (ulgowy)
Reklamacreated by:input.com.pl