Juniorki wygrywają mimo przespanej końcówki

22 luty 2014, 12:59:07
Podopieczne Anety Kowaluk odniosły niezwykle ważne zwycięstwo w półfinałach mistrzostw Polski rozgrywanych w Kwidzynie. Po dramatycznej końcówce Ruch wygrał z Kusym II Szczecin 27:25.

Pierwsza połowa zdecydowanie przebiegała pod dyktando szczypiornistek z Chorzowa, które skrzętnie wykorzystywały straty w ofensywie szczecinianek. Skuteczne w ataku były siostry Drażyk, do tego kilka trafień zanotowała Weronika Fryc a swoje dołożyła też Aleksandra Jaroszewska. Do przerwy prowadziliśmy 19:14.

W drugiej części rywalki zaczęły zmniejszać straty. Na szczęście szczecinianki też nie były w ataku bezbłędne, w czym duża zasługa Natalii Krupy. Niebieskie
dowiozły ostatecznie zwycięstwo do końca, mimo że ostatnią bramkę zdobyły w 47. minucie!

Decydujące o awansie do finałów mistrzostw Polski starcie chorzowianki czeka jutro z Łukovią Łuków.

KPR Ruch Chorzów - MKS Kusy II Szczecin 27:25 (19:14)