Aktualności

Krystyna Wasiuk: Dziewczyny próbowały się podnieść

18 maj 2016, 20:48:27
Piłkarki Ruchu w sobotę uległy UKS PCM i sezon 2015/16 zakończyły na ostatnim miejscu w tabeli.

Piłkarki ręczne Ruchu Chorzów po dziesięciu sezonach gry na najwyższym poziomie rozgrywek opuszczają szeregi Superligi. W sobotę przegrały kluczowy mecz  z UKS PCM Kościerzyna.


Trener Krystyna Wasiuk po końcowej syrenie była przybita. Trudno się dziwić, bo jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że utrzymanie Superligi w Chorzowie to formalność. Po zakończeniu zasadniczej części sezonu Niebieskim do uniknięcia degradacji potrzebne były tylko dwa punkty. 


Ruch na początku meczu zyskał sporą przewagę, którą roztrwonił jeszcze przed przerwą. Później już nie udało się podnieść. 
- Były fragmenty, w których dziewczyny próbowały się podnieść. Niestety, nie będzie nam łatwo o zwycięstwa, dopóki nie pojawi się groźny rzut z drugiej linii. Powtarzam to od jakiegoś czasu, ale taka jest prawda.

W wyjściowym składzie znalazła się Agnieszka Piotrkowska, która na parkiet wróciła kilka kolejek temu po urlopie macierzyńskim.\'
- Agnieszka wróciła i dobrze wkomponowała się w zespół. Próbowała szarpać, wziąć grę na siebie, ale skończyło się bez happy-endu. Lidka Żakowska nie jest w pełni zdrowa i oceniam, że zrobiła tyle, ile mogła. Zuza Ważna po raz pierwszy od dawna dobrze zagrała w obronie, nieźle radziła sobie na kole. Szkoda, że od kilku meczów w nie najlepsze formie była Agnieszka Benducka.

Brak doświadczenia pani zespołu może być wytłumaczeniem tak fatalnej końcówki sezonu?
- Mamy młody, nieograny zespół. To może być jakieś usprawiedliwienie, ale nie chcę szukać wymówek. Żałuję, że to akurat ja zapisałam się w historii klubu jako trener, który spada z Ruchem z ekstraklasy.

Można znaleźć po tym spotkaniu jakieś pozytywy?
- Dziewczyny bardzo chciały wygrać, tego nie można im odmówić. Niestety, nie mamy siły ognia. Wszystkie wygrane w tym sezonie odniosłyśmy dzięki dobrej obronie i szybkim ataku. W ataku pozycyjnym nie jesteśmy w stanie rzucić zbyt wielu bramek.


Reklamacreated by:input.com.pl