Aktualności

Ruch spada do I ligi

15 maj 2016, 09:57:47, Superliga
Nie udało się wygrać, ani nawet zremisować z UKS PCM Kościerzyna w ostatniej kolejce sezonu. Tym samym Ruch opuszcza szeregi Superligi.

Oba zespoły nie oszczędziły nerwów swoim kibicom. Dopiero ostatnia kolejka sezonu rozstrzygała o tym, który z zespołów zapewni sobie utrzymanie w najwyższej lidze. Niebieskim do zrealizowania celu wystarczył remis. Kościerzynianki musiały wygrać.

Od pierwszego gwizdka widać było wyraźnie, że ciężar gatunkowy meczu jest dla zawodniczek obu ekip trudny do udźwignięcia. Po obu stronach parkietu mnożyły się błędy, raz po raz marnowano kolejne dogodne okazje do zdobycia bramki. Premierowe trafienie uzyskała, dopiero w 5. minucie, Agnieszka Benducka. 

Niebieskie w pierwszym kwadransie zdołały wypracować sobie wysoką przewagę na co pozwoliło kilka udanych interwencji Moniki Ciesiółki i lepsza postawa w ofensywie. W 14. minucie, gdy szybki atak wykończyła Paulina Tracz, gospodynie prowadziły 5:1. Wystarczyło jednak kilkadziesiąt sekund, by przewagę tę roztrwoniły (5:4). Wówczas trener Krystyna Wasiuk poprosiła o czas, lecz jej reprymendy nie poskutkowały. Tuż po wznowieniu gry UKS wyrównał. 

Do końca pierwszej partii gra była szarpana, a wynik oscylował wokół remisu, a do przerwy wynik brzmiał -  10:10. Po zmianie stron zdecydowanie lepiej prezentowały się przyjezdne. Pierwsze pięć minut drugiej połowy wygrały 5:1. W 37. minucie beniaminek prowadził już 16:12, a w 40. minucie 18:13. 

Chorzowiankom nie udawało się kompletnie nic. Brakowało im koncepcji w ataku pozycyjnym, a kiepska defensywa nie pozwalała na wyprowadzanie kontrataków. - Mecz w Kościerzynie, w którym rozbiłyśmy Ruch, dodał nam pewności siebie. Ta wiara w swoje możliwości przeważyła na wyniku - oceniała Adrianna Górna, skrzydłowa UKS. Niebieskie po dziesięciu latach gry w najwyższej klasie rozgrywkowej, Ruch spada do I ligi.


KPR Ruch Chorzów - UKS PCM Kościerzyna 21:28 (10:10)

Ruch: Ciesiółka, Krupa - Benducka 2, M, Drażyk 3, Piotrkowska 2, Żakowska 3, Tracz 5, Krzymińska 1, Masłowska, Rodak 3 Płomińska, Stokowiec, Ważna 2.

Kary: 10 min.
Karne: 1/1

UKS: Brzezińska, Liskowska - Dzienisz, Mokrzka 1, Belter, Bunikowska 3. Wasak, Sus, Żukowska 2, Ziółkowska 5, Białek 3, Górna 7, Wójcik 1, Jakubowska 4, Borysławska 2. 

Kary: 8 min.
Karne: 2/2

Kary: Ruch 10 min. (Ważna 4 min. Drażyk, Tracz, Krzymińska – po 2 min.), UKS 8 min. (Wójcik 4 min. Jakubowska  i Żukowska po 2 min.).

Sędziowali: Chrzan, Janas (Tarnów)
Widzów: 250
Reklamacreated by:input.com.pl