Porażka w Karkonoszach. Za tydzień mecz o wszystko

7 maj 2016, 22:51:26, Superliga
Niebieskie uległy na wyjeździe KPR Jelenia Góra. Mimo ambitnej postawy, przegrały różnicą pięciu trafień.

Obie ekipy do meczu podchodziłu w bardzo trudnej sytuacji. Dla gospodyń było to spotkanie ostatniej szansy - przegrana definitywnie przekreślała ich szanse na utrzymanie. Ruch zaś wciąż balansuje na krawędzi utrzymania, barażu i bezpośredniego spadku...

Potyczka rozpoczęła się po myśli Niebieskich. W 7. minucie po indywidualnej akcji Benduckiej prowadziły 5:3. W 10. minucie goniące wynik jeleniogórzanki wyrównały dzięki bramce Joanny Załogi. Chwilę póżniej Sabina Kobzar wyprowadziła KPR na prowadzenie 6:5.

W 17. minucie, po golu Małgorzaty Mączki, było już 10:7. Wtedy jednak nastąpił zryw przyjezdnych. Po bardzo zaciętej walce zdołały wyrównać tuż przed przerwą (13:13).

Po zmianie stron Ruch miał kontakt z rywalem tylko do 34 minuty. Często popełniał błędy w defensywie, zaś w ataku był zbyt nieskuteczny. W 38. mnucie KPR prowadził 20:16, a w 45. minucie już 22:16.

W ostatnich dziesięciu minutach Niebieskie mozolnie odrabiały straty. Kilka minut przed końcem wydawało się, że jeszcze wszystko jest możliwe. Niestety, happy-endu nie było. Ruch przegrał kolejne spotkanie i w najbliższą sobotę (14.05) czeka go mecz o być albo nie być z UKS PCM Kościerzyna.

KPR Jelenia Góra – KPR Ruch Chorzów 29:24 (13:13)

KPR: Demiańczuk, Hoffman - A. Mączka 8, Kobzar 6, Załoga 5, Uzar 4, M. Mączka 3, Michalak 3, Tomczyk, Bielecka.