Porażka w Kościerzynie

23 kwiecień 2016, 19:57:29, Superliga
W trzeciej kolejce rozgrywki play-out Ruch wysoko przegrał z UKS PCM Kościerzyna.

Nieoczekiwanie, UKS PCM Kościerzyna pokonał na swoim terenie KPR Ruch Chorzów. Beniaminek PGNiG Superligi czekał na zwycięstwo od listopada. Gdy widmo spadku zajrzało zespołowi z Kaszub głęboko w oczy, te zdobyły dwa bardzo cenne punkty. Niestety, kosztem Niebieskich.

W 4. minucie po golu Martyny Borysławskiej gospodynie prowadziły 3:0. Kolejne kilkanaście minut to dobry fragment w wykonaniu Ruchu. Po skutecznie egzekwowany karnym przez Oktawię Płomińską w 12. minucie, Niebieskie objęły prowadzenie (5:4).

Niestety, od 20. minuty nastąpił niezrozumiały impas w grze chorzowianek. Kompletnie zacięły się w ofensywie, marnując kolejne sytuacje. Gospodynie zaś nie próżnowały i raz po raz trafiały do siatki. Dzięki temu drużyna Dariusza Męczykowskiego po pierwszej partii prowadziła 15:8.

Niebieskie dobrze otworzyły drugą partię - trafiły dwa razy z rzędu. Nie była to jednak zapowiedź zmian. Od stanu 15:10 UKS PCM zaliczył serię 14:2 i w zasadzie przesądził o rezultacie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 36:16.

UKS PCM Kościerzyna - KPR Ruch Chorzów 36:16

UKS PCM: Brzezińska, Liskowska - Górna 9, Borysławska 9, Mokrzka 5, Żukowska 4, Jakubowska, Bunikowska 4, Wójcik 2, Sus, Białek 1, Ziółkowska 1, Belter 1.