Aktualności

Wasiuk: Nie chcieliśmy ryzykować

21 kwiecień 2016, 13:34:20, Superliga
Szkoleniowiec naszej drużyny, Krystyna Wasiuk nie kryje, że jej zespół czeka nerwowa walka do końca rozgrywek.

Ruch uległ w sobotę na własnym boisku drużynie z Jeleniej Góry. Do końca sezonu pozostały cztery kolejki.  - Szkoda tego meczu, bo uważam, że rozpoczęłyśmy go bardzo dobrze. Potem sytuacja się odwróciła, to my musiałyśmy gonić wynik. To mogło się udać, ale brakowało nam  zimnej krwi - podkreśla Krystyna Wasiuk. 

W najbliższą sobotę Niebieskie pojadą do Kościerzyny, by zagrać z ostatnim w tabeli UKS PCM. - Czeka nas nerwówka do końca. Mogłyśmy postawić "kropkę nad i", zapewnić sobie spokój. A tak? Przed nami cztery trudne mecze. Teraz jedziemy do Kościerzyny i koniecznie chcemy wygrać. Potrzebujemy dwóch punktów jak tlenu. Całe szczęście, że wciąż mamy zapas czterech punktów przewagi - dodaje trener.

Nieoczekiwanie tuż przed rozpoczęciem play-out z kadry wypadła obrotowa, Karolina Jasinowska. Operowana (konkretnie - zszywana) w ubiegłym roku łąkotka nie wytrzymała. Jej fragment oderwał się i zablokował staw. Zawodniczkę czeka artroskopia kolana. - Karolina jest filarem obrony i ważną zawodniczką w ofensywie. Ale woleliśmy odpuścić, żeby nie ryzykować poważniejszego urazu. Mogłaby wprawdzie jakoś dograć sezon, ale ryzyko odnowienia się poważnej kontuzji było zbyt wielkie - zaznacza trener Wasiuk.
Reklamacreated by:input.com.pl