Wygrana z Cracovią!

19 kwiecień 2016, 11:23:40, II liga
Niebieskie w pierwszej rundzie minimalnie uległy Cracovii na wyjeździe. U siebie wzięły udany rewanż.

W ostatnią niedzielę drugoligowy zespół Ruchu Chorzów pokonał na własnym boisku Cracovię 1906. Niebieskie przeważały od początku spotkania. Po pięciu minutach było już 4:1, a po kwadransie 12:8. Na przerwę gosopodynie schodziły już pięciobramkową przewagą, a w drugiej partii osiągnęły nawet 8 goli przewagi (27:19 w 40. minucie).

Ostatecznie krakowianki zdołały znacznie zmniejszyć straty, rzucając w samej końcówce pięć bramek z rzędu, ale mimo to Ruch wygrał 35:31 i rewanżował się za porażkę w piątej kolejce w Krakowie.

Po ostatniej kolejce pewne triumfu w drugoligowych rozgrywkach na Śląsku są szczypiornistki Sośnicy Gliwice.

Ruch II - Cracovia 35:31 (20:15)