Dwa punkty jadą w Karkonosze

16 kwiecień 2016, 21:03:38, Superliga
Nie udało się Niebieskim zapunktować w pierwszym meczu rundy play-out na własnym boisku.

Wiadomo było, że Niebieskie czeka wymagające spotkanie. Być może ich czujność uśpił początek spotkania - ułożył się bowiem znakomicie. Niebieskie wzorowo wyprowadzały szybkie ataki, które świetnie wykańczały Katarzyna Masłowska i Oktawia Płomińska. W 10 minucie prowadziły już 5:1, potem 6:2 i 7:4.

Przyjezdne nie dawały za wygraną. Wraz z upływem kolejnych minut przejmowały inicjatywę, nie pozwalały już rywalkom na wyprowadzanie kontrataków. I zaczęły oddawać skuteczne rzuty. W 18. min Ruch prowadził już tylko 9:8, a trener Krystyna Wasiuk poprosiła o czas. To na niewiele się zdało - w 22. minucie jeleniogórzanki doprowadziły do wyrównania (10:10), by za moment znaleźć się na wyraźnym prowadzeniu - 13:10.

Po przerwie niestety niewiele się zmieniło. Stroną przeważającą wciąż były zawodniczki z Karkonoszy. W 36. minucie  prowadziły już 20:15.  Świetnie spisywały się Joanna Załoga, Anna Mączka i Aleksandra Uzar. Trio ustrzeliło w meczu aż 24 gole.

Ruch zdołał dogonić rywalki w ostatnim kwadransie. W 47. minucie Niebieskie, po okresie dobrej gry w defensywie w końcu zdobył bramkę kontaktową (22:23). Chwilę potem wyrównały, ale wciąż nie potrafiły wyjść na prowadzenie. Posypały się kary indywidualne – łącznie w ostatnich piętnastu minutach sędziowie przyznali ich aż siedem!

W 52. minucie, Niebieskie grając w podwójnej przewadze, trafiły na 26:27. Wtedy nieoczekiwanie nastąpił zryw KPR, który przetrwał osłabienie i zdołał rzucić cztery bramki z rzędu. Ostatecznie Ruch uległ 29:32.

Warto odnotować fakt, że na boisku pojawiła się Agnieszka Piotrkowska. Rozgrywająca od handballa odpoczywała rok, bowiem urodziła dziecko. Mecz z KPR był pierwszym po urlopie macierzyńskim - otrzymała szansę gry w pierwszej połowie.

KPR Ruch Chorzów - KPR Jelenia Góra 29:32 (14:16)

Ruch: Montowska, Ciesiółka - Benducka 2, M. Drażyk 2, Piotrkowska, Żakowska 2, Tracz 5, A. Drażyk, Krzymińska 1, Masłowska 7, Rodak 6, Płomińska 3, Stokowiec, Ważna 1.

Trener: Krystyna Wasiuk