Aktualności

Sukces rocznika 2002!

5 kwiecień 2016, 09:35:45
Młode adeptki handballa z Chorzowa mają na koncie kolejne trofeum.

Bardzo udanie zakończył się dla wychowanek UKS PR Ruch ostatni turniej Lajkonik Cup. Znany w Europie krakowski turniej, skierowany do grup młodzieżowych, rozgrywany jest od lat - ma ponad 30-letnią tradycję! Często biora w nim udział drużyny spoza Polski. W tym roku udział w rozgrywce wzięła grupa UKS PR Ruch z rocznika 2002, prowadzona przez trener Agnieszkę Płomińską.


W tej kategorii wiekowej udział wzięło 10 zespołów, a rywalizację rozpoczęły od dwóch, pięciozespołowych grup eliminacyjnych. Niebieskim przyszło zmierzyć się z ekipami z Dopiewa, Kwidzyna, Nowego Sącza oraz czeskiego Bohumina. I zwyciężyły we wszystkich czterech spotkaniach! Najtrudniejsza była, zgodnie z oczekiwaniami, przeprawa z MTS Kwidzyn – Ruch wygrał tylko 21:20.


W półfinale nasze młode zawodniczki pewnie pokonały drużynę z Łazisk Górnych. W finale los znów skojarzył je z MTS Kwidzyn, lecz tym razem przewaga chorzowianek była już bezdyskusyjna. Zasłużenie zwyciężyły cały turniej w swoim roczniku. I były jednynym zespołem, który zatrzymał zawodniczki z Kwidzyna - reprezentantki tego klubu zwyciężyły bowiem we wszystkich pozostałych kategoriach wiekowych!


- Jestem bardzo zadowolona z postawy swojej drużyny - podkreśla trener Płomińska. - Wielkie gratulacje dla dziewczyn, przede wszystkim za ogromną walkę i ambicję, serce jakei włożyły w ten turniej. Straciły sporo zdrowia, ale opłaciło się, bo realizowały założenia w każdym z meczów i zasłużenie wygrały - dodaje.


Eliminacje:

UKS Pantery – UKS PR Ruch 9:18

MTS Kwidzyn – UKS PR 20:21

UKS PR – Bohumin 19:7

UKS PR Ruch – Dwójka 27:8

Półfinał:

UKS PR Ruch – Polonia MOSiR Łaziska Górne 17:13

Finał:

UKS PR Ruch – MTS Kwidzyn 18:13


Skład zespołu:

WOLNY ALICJA, GRUDZIEŃ AGATA, ZAREMBA OLIWIA, GRYSZKA KATARZYNA, HERUDEK WIKTORIA, SALAMON WIKTORIA, SVETLIĆIC LANA, JANKOWSKA POLA, SANDRA KRATOCHWIL, WINCZURA WIKTORIA, GRUCHEL WIKTORIA, CZECH MARTYNA, MUSKAŁA MARTYNA, KLEMENC NATALIA, BATÓB WIKTORIA, HANDZLIK OLIWIA

Reklamacreated by:input.com.pl