Aktualności

Olimpia pewna utrzymania

3 kwiecień 2016, 17:40:49, Superliga
Niebieskie w sobotę przegrały pierwszy mecz fazy play-out w Nowym Sączu.

Pierwsze minuty spotkania przebiegały pod dyktando Olimpii-Beskidu. Mogło się podobać, jak wykańczała akcje z lewego skrzydła Dagmary Nocuń. Gospodynie prowadziły do 11. minuty, kiedy Natalia Stokowiec doprowadziła do remisu 6:6. Oba zespoły popełniały sporo błędów w rozgrywaniu akcji. Przy stanie 6:7 trenerka Lucyna Zygmunt poprosiła o czas.

Dzięki dwóm trafieniom Dagmary Nocuń i bramce Tamary Smbatian Olimpia znów odzyskała prowadzenie, a w 19. minucie przy wyniku 9:7 Krystyna Wasiuk zaprosiła chorzowianki na krótką przerwę.

Potem już do samego końca I części Ruch gonił zespół z Nowego Sącza. Zbliżył się na 1 bramkę, ale ostatcznie Olimpia-Beskid cieszyła się z dwubramkowego prowadzenia na półmetku rywalizacji.

Po zmianie stron utrzymywała się 2-3 punktowa przewaga sądeckiej drużyny. Przed przerwą, ale też w II połowie na boisku było sporo chaosu. Łatwe straty piłek, błędy kroków, niecelne podania - to był chleb powszedni po obu stronach. Przy takich okolicznościach nie zmieniało się jedno - prowadzenie Olimpii-Beskidu. Nieco ponad kwadrans przed końcową syreną zespół z Nowego Sącza prowadził nawet pięcioma bramkami. Kiedy w 52. minucie trenerka Ruchu poprosiła o czas, było 25:21.

Przy stanie 27:22, na 4 minuty przed końcem spotkania Lucyna Zygmunt wykorzystała jeszcze przerwę na żądanie. Nic już nie miało prawa zagrozić Olimpii. Dzięki wygranej 30:23 drużyna z Nowego Sącza zapewniła sobie utrzymanie w PGNiG Superlidze. Po zwycięstwie KPR-u Jelenia Góra nad UKS-em PCM Kościerzyna, przewaga Góralek nad tymi drużynami wynosi już 11 punktów.

Autor: Krzysztof Niedzielan (WP Sportowe Fakty)

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KPR Ruch Chorzów 30:23 (12:10)

Olimpia: Szczurek, Sach - Stelmakh 5, Lesik, Smbatian 4, Nocuń 10, Figiel 2, Leśniak 8, Płachta, Olejarczyk, Golec 1.

Kary: 8 min.
Karne: 5/5.

Ruch: Ciesiółka, Montowska - Benducka 5, Żakowska 6, Ważna 1, Płomińska 1, Masłowska 1, Stokowiec 4, Krzymińska 1, M. Drażyk  1, Rodak 2, Tracz 1, A. Drażyk.

Kary: 4 min.
Karne: 2/3.

Sędziowali: Czochra (Zwierzyniec), Szpinda (Zamość).
Reklamacreated by:input.com.pl