Aktualności

Wracamy do walki!

1 kwiecień 2016, 19:19:41, Superliga
W sobotę Niebieskie wznowią rozgrywki Superligi. Na początek czeka je wymagające, wyjazdowe spotkanie.

Równo miesiąc trwał rozbrat naszych szczypiornistek z ligową piłką. 2 marca zakończyła się bowiem runda zasadnicza sezonu. Ale dosyć już przerwy – zawodniczki naszej ekstraklasy wracają do gry. Ruch czeka walka w fazie play-out. Rywalkami w walce o utrzymanie będą Olimpia-Beskid Nowy Sącz, KPR Jelenia Góra i UKS PCM Kościerzyna.

Pierwsze spotkanie chorzowianki czeka w sobotę. Na "pierwszy ogień" przyjdzie im zagrać na boisku w Nowym Sączu. - To z Olimpią stoczymy dwie najważniejsze batalie. Ale damy z siebie wszystko, żeby wygrać wszystkie sześć spotkań i zakończyć sezon na 9. miejscu - zapowiada skrzydłowa Ruchu, Joanna Rodak.

Olimpia w ostatnim tygodniu rozegrała dwumecz w ćwierćfinale Pucharu Polski z Vistalem Gdynia. W pierwszym spotkaniu nowosądeczanki przegrały 24:34, w drugim czekał jej już prawdziwie zimny prysznic. Vistal wygrał bardzo wysoko, 41:26. - Mecz potraktowaliśmy jako sparing przed sobotnim spotkaniem z Ruchem. Zagraliśmy kilka nowych wariantów w obronie, przez co wynik na tablicy był taki, jaki był - usprawiedliwiała podopieczne trener Lucyna Zygmunt. 

Początek meczu w Nowym Sączu w sobotę o godzinie 17:00.

Reklamacreated by:input.com.pl