Aktualności

Ukazał się nowy numer Handball Polska

22 marzec 2016, 22:18:43
W kioskach można już znaleźć nowy numer magazynu.

Najnowsze wydanie zdominowały materiały dotyczące wyboru Tałanta Dujszebajewa na stanowisko selekcjonera męskiej reprezentacji Polski. W numerze można przeczytać wywiad z trzykrotnym medalistą olimpijskim. Kirgiz z hiszpańskim obywatelstwem przedstawił w nim swoją koncepcje prowadzenia drużyny narodowej i plany na najbliższą przyszłość. Wyjaśnił też dlaczego na poziomie kadry nie jest możliwa współpraca z Piotrem Przybeckim, który kandydatura także była poważnie rozpatrywana przez zarząd ZPRP.

Biało-czerwonych wkrótce czeka udział w turnieju kwalifikacyjnym o prawo startu w igrzyskach w Rio. Do Gdańska przyjadą ekipy z Macedonii, Tunezji i Chile. Podobną szansę miały nasze panie, które rywalizowały w Astrachaniu. Już wiemy, że Polek niestety zabraknie w turnieju olimpijskim. Na pocieszenie zostanie im gra w mistrzostwach Europy, od których są już dosłownie o krok. Walnie przyczyniła się do tego wygrana na Węgrzech.

W europejskich pucharach polskie kluby też są bardzo widoczne. W Lidze Mistrzów do TOP 16 dotarła nasza eksportowa dwójka: Vive Tauron Kielce i Orlen Wisła Płock. W Challenge Cup zawodniczki Pogoni Baltica Szczecin awansowały do półfinału i dają wyraźne sygnały, że nie jest to ich koniec możliwości.

W obu PGNiG Superligach, kobiecej i męskiej, podsumowano rundy zasadnicze. Mistrzów Polski najpóźniej poznamy 18 maja.
W artykule Władysława Zieleśkiewicza, przypomniano sylwetkę Zenona Łakomego - zawodnika, trenera i pasjonata piłki ręcznej.


Czasopismo jest dystrybuowane w punktach EMPiK, w salonach Tabak oraz w sieci Kolportera. Można je również nabyć w siedzibie Związku.

Reklamacreated by:input.com.pl