MAMY ZŁOTO!

5 marzec 2016, 20:34:29
Stało się! Niebieskie na własnym podwórku okazały się bezkonkurencyjne i obroniły tytuł mistrzyń kraju

Finałowa potyczka zgodnie z oczekiwaniami była zacięta i przyniosła wiele emocji.  To Niebieskie, broniące mistrzowskiego tytułu, robiły wszystko, by od pierwszych minut zdominować spotkanie. Ale presja i nerwy związane z grą w wielkim finale, dawały się we znaki. Po tym, jak w pierwszej minucie wynik otworzyła Żaneta Lipok, zdobywanie kolejnych bramek przychodziło z trudem. Rzuty chorzowianek zatrzymywały się na słupkach, albo na... rękach kwidzyńskiej golkiperki. Na szczęście między słupkami bramki Ruchu stała Natalia Krupa. To ona była bezdyskusyjnym bohaterem finału, broniąc wielokrotnie w sytuacjach arcytrudnych.

MTS także długo nie mógł sforsować defensywy gospodyń. Wyrównał dopiero w 7. minucie. Później chorzowianki przejęły inicjatywę. W 12. minucie, po golu Magdaleny Drażyk, Ruch prowadził 4:2. Kolejne dziesięć minut chorzowianki wygrały 5:2, a wypracowaną przewagę zdołały utrzymać do przerwy (12:9).

W drugiej połowie Ruch dyktował warunki gry. Radził sobie, gdy MTS, dzięki manewrowi z lotną bramkarką, grały w  przewadze. W 35. minucie MTS zbliżył się do rywalek na odległość jedynie dwóch trafień (12:14), ale po chwili, w 38. minucie, było już 17:12 dla Niebieskich. Kwadrans przed końcem po szybkiej kontrze gospodyń do siatki trafiła Oktawia Płomińska. Niebieskie prowadziły już 19:14 i wydawało się, że nic złego już nie może się im przytrafić.

Ale wtedy nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. Zawodniczki Ruchu opadały z sił i popełniały coraz więcej błędów.  Przewaga topniała z każdą sekundą, a kibice zgromadzeni na trybunach nie dowierzali - pewne już złoto mogło wymknąć się z rąk! W 57. minucie było już tylko 22:20, a kilkadziesiąt sekund przed końcową syreną MTS doprowadził do remisu 23:23! W tych końcowych, decydujących fragmentach, znów klasę pokazała Krupa. W pół minuty przed końcem, próbę nerwów przeszła egzekwująca rzut karny Drażyk. Rozgrywająca, jak na lidera zespołu przystało, trafiła z siódmego metra i zapewniła swojej drużynie złoto!

KPR Ruch Chorzów - MTS Kwidzyn 24:23 (9:12)

Ruch: Krupa, Kuszka - M. Drażyk 5, Senderkiewicz 5, Doktorczyk 3, Lipok 3, Płomińska 5, Stokowiec 2, Grabińska 1, Jaśkiewicz.

Trener: Aneta Kowaluk
Kary: 8 min.
Karne: 3/4

MTS: Bielak - Pękala 1, Świerczek 6, Hartman, Zagórska 1, Kowalska 2, Gędłek 6, Szynkaruk 1, Chmara 3, Siuda 2, Orlich 1.

Trener: Edyta Majdzińska
Kary: 16 min.