Vistal z brązowym medalem

5 marzec 2016, 17:29:52
W spotkaniu o trzecie miejsce górą był zespół z Pomorza.

Niespodziewanie zespół z Wrocławia, który w finałowej stawce był teoretycznie najsłabszym,  zdominował pierwszą połowę. Oba zespoły w pierwszych minutach meczu nie wykorzystały kilku dogodnych okazji, a pierwsza bramka padła dopiero w 5. minucie. W 15 minucie UKS prowadził 4:3, a w 26. minucie, przewaga wrocławianek niespodziewanie osiągnęła trzy trafienia (10:7). Ale gdynianki dobrze rozegrały końcówkę pierwszej partii i jeszcze przed przerwą zdołały zremisować (10:10).

Ambitnie walczącym o sprawienie sensacji zawodniczkom UKS z każdą minutą wyraźnie ubywało sił. Vistal zaś konsekwentnie robił swoje. Doskonale radził sobie w grze w osłabieniu i choć nie ustrzegł się kilku błędów w defensywie, to nadrabiał skutecznymi poczynaniami w  ataku. W 40. minucie było już 14:12 dla gdynianek, a w 49. minucie 17:15. Od tej chwili Vistal jeszcze mocniej podkręcił tempo i dyktował warunki gry. Po świetnej końcówce zwyciężył 24:19, zasłużenie sięgając po brązowe medale mistrzostw Polski.

Vistal Gdynia – UKS Handball 28 Wrocław 24:19 (10:10)

Vistal: Chodakowska, Kamińska – Granicka 7, Gajtkowska 3,  Wtulich 2, Błaszkowska, Kowalczyk 5, Bieńkowska, Malankowska 1, Szachowicz, Uścinowicz 6, Śliwińska.

Kary: 12 min.
Karne: 4/5

UKS: Wawrzyniak, Branjonneau – Jacewicz, Sobczyk 1, Szymaniak, Wałowska 2, Mazguła 4, Makul 1, Grzelka, Cieślik, Maziarz 6, Fryśna 1, Gradowska, Charemska 1. Smalec, Łuszczyńska 3.

Kary: 20 min.