Aktualności

Jest finał! Niebieskie pewnie pokonały UKS

4 marzec 2016, 20:26:00
Zawodniczki Ruchu nie dały szans rywalkom z Wrocławia i awansowały do sobotniego finału MPJ!

W piątek rozegrano półfinały tegorocznego Final Four. Pierwszy z pojedynków był popisem szczypiornistek MTS Kwidzyn, które rozbiły Vistal Gdynia. W drugim półfinale gospodynie imprezy mierzyły się z UKS Handball-28 Wrocław. Niebieskie był zdecydowanym faworytem pojedynku, co potwierdziły na boisku.

Trzeba przyznać, że zespół z Wrocławia walczył ambitnie od pierwszych minut. Był dynamiczny, agresywny i od początku starał się narzucić swoje warunki.  Ale to nie mogło wystarczyć - doświadczenie chorzowianek, z których część regularnie gra w Superlidze i I lidze, dało o sobie znać.

W 11. minucie Niebieskie prowadziły 10:4. Mimo, że prowadzenie wydawało się niezagrożone, gra defensywna chwilami szwankowała. Poza tym, chorzowianki często notowały dwuminutowe kary. W 18. minucie trener Aneta Kowaluk poprosiła o czas i... dalej wszystko szło zgodnie z jej planem. W 20. minucie było 13:7, w 24 min. 15:8, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 20:10. Różnica mogła być nawet większa, ale bardzo dobrze w bramce UKS spisywała się Laura Wawrzyniak.

Po przerwie wrocławianki wciąż prezentowały się się ambitnie, ale widoczna była różnica klas. Zawodniczki Ruchu wysoką przewagę potrafiły utrzymać nawet pomimo gry w podwójnym osłabieniu. Niezwykle skuteczne były Oktawia Płomińska i Natalia Doktorczyk, a w bramce świetnie spisywały się Natalia Krupa i Karolina Kuszka. N

Ostatecznie Ruch wygrał bardzo pewnie, 37:24. Finał, który zostanie rozegrany w  sobotę (początek o godz. 18:00) zapowiada się interesująco. Wcześniej, o 16:00 o brąz zagrają Vistal i UKS.


KPR Ruch Chorzów - UKS Handball-28 Wrocław 37:24 (20:10)

Ruch: Krupa, Kuszka, Wesołka - Kiełbus 2, Kurzaj 1, Kiel, M. Drażyk 2, Fraksztajn 1, Lipok 3, Polańska 2, Senderkiewicz 4, Prokop 1, Doktorczyk 7, Płomińska 8, Grabińska 5, Stokowiec 1.
Kary: 20 min.
Karne: 2/3

UKS: Branjonneau, Wawrzyniak - Jacewicz, Sobczyk 3, Szymaniak, Wałowska 2, Mazguła 4, Makul, Grzelka 1, Cieślik 4, Maziarz 5, Fryśna 1, Gradowska, Charemska 1, Smalec, Łuszczyńska 3.
Kary: 12 min.
Karne: 2/3


Sędziowali: Podsiadło, Świostek (Radom)
Widzów: 400

Reklamacreated by:input.com.pl