MTS w finale

4 marzec 2016, 17:24:34
W pierwszym półfinale MPJ zespół z Kwidzyna pewnie pokonał juniorki Vistalu.

Pierwsza półfinałowe spotkanie Final Four było pojedynkiem jednostronnym  Mecz był wyrównany jedynie przez pierwsze 10 minut, gdy wynik był remisowy (3:3).  Wtedy gdynianki wpadły w niemoc i przez siedem minut nie był w stanie rzucić bramki. MTS zaś objął prowadzenie, którego nie oddał już do końca. W 20. minucie prowadził  12:4.  Zawodniczki z Trójmiasta w końcu się przełamały, ale nie były w stanie zmniejszyć strat przed przerwą i po pierwszej połowie przegrywały 9:17.

W drugiej partii MTS kontrolował mecz.  W 40. minucie było już 25:11, kwadrans przed końcem 26:15. Gdynianki w końcowych fragmentach walczyły już jedynie o honor. Mimo ambitnej postawy ostatecznie uległy znacznie, bo różnicą aż piętnastu goli.

MTS Kwidzyn - GTPR Vistal Gdynia 36:21 (17:9)

MTS: Winiewska, Bielak, Kłos - Heromińska 2, Pękala 3, Świerczek 5, Hartman 6, Zagórska , Kowalska 2, Gędłek 6, Szynkaruk 1, Grabowska 2, Chmara 3, Siuda 3, Orlich 3, Grulkowska.

Kary: 2 min.
Karne: 1/1

Vistal: Chodakowska, Kamińska – Bieńkowska 1, Śliwińska 2, Kowalczyk 5, Gajtkowska 1, Wtulich 1, Uścinowicz 2, Szachowicz, Kunz, Małecka 2, Granicka 6, Błaszkowska 1, Malankowska.

Kary: 10 min.