Porażka na koniec rundy

2 marzec 2016, 21:05:19, Superliga
W 22. kolejce Superligi Niebieskie uległy na wyjeździe Zagłębiu.

Spotkanie rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie. Zagłębie rozpoczęło z wielkim animuszem i po ośmiu minutach meczu prowadziło już 7:0. Był to efekt dobrej gry w defensywie, a miedzy słupkami dobrze spisywała się była golkiperka Ruchu, Monika Wąż.

Niebieskie na pierwsze trafienie czekały do 10. minuty - wtedy z rzutu karnego celnie rzuciła Joanna Rodak. Chorzowianki niestety popełniały wiele błędów własnych i nie były w stanie zmniejszyć strat. Nie potrafiły też znaleźć sposobu na świetnie dysponowaną Joannę Obrusiewicz. Do przerwy Miedziowe prowadziły 19:11.

W drugiej połowie Zagłębie pewnie kontrolowało wynik spotkania. Wciąż świetnie spisywały się Obrusiewicz i Wąż, skuteczna była także Sanja Premović. W 45. minucie wynik brzmiał: 26:16. Trener Krystyna Wasiuk prosiła o czas, ale jej wskazówki nie były w stanie zmienić losów meczu.

Ostatnie minuty meczu były w zasadzie oczekiwaniem na syrenę obwieszczającą koniec pojedynku. Zagłębie wygrało 33:21 i zajęło czwarte miejsce w tabeli. W play-off zmierzy się z Vistalem Gdynia. Ruch zaś będzie walczyć o utrzymanie z KPR Jelenia Góra, Olimpią-Beskid Nowy Sącz i UKS Kościerzyna. Początek rywalizacji w kwietniu.

Zagłębie Metraco Lubin - KPR Ruch Chorzów 33:21 (19:11)

Zagłębie: Wąż, Chojnacka, Powaga - Robótka, Załęczna 4, Semeniuk, Obrusiewicz 10, Paluch, Premović 8, Lalewicz 1, Wiertelak 3, Walczak, Marić 2, Jochymek 3, Milojević 2.