Rezerwy pokonały Glorię

2 luty 2014, 14:45:34, II liga
Najmniejszych problemów nie miał zespół rezerw z pokonaniem Glorii Katowice. Niebieskie wygrały 33:20.

Spotkanie rozpoczęło się od bramki Moniki Malec. W kolejnych kilku minutach inicjatywę przejęły katowiczanki, które dwukrotnie wychodziły na prowadzenie. To było jednak wszystko na co było stać w sobotni wieczór Glorię. Później Ruch w mocno rezerwowym składzie rozbił rywalki. Pomiędzy czternastą, a dwudziestą minutą chorzowianki zdobyły sześć bramek nie tracąc żadnych, a na tablicy wyników było już 10:4. W końcówce pierwszej połowie Ruch jeszcze podwyższył prowadzenie.

W drugiej części „odjazd” chorzowianek trwał w najlepsze, choć trzeba uczciwie przyznać, że gra Niebieskich daleka była od ideału. Było w niej sporo chaosu oraz niewymuszonych strat. Zwycięzców się jednak nie sądzić, dlatego należy się cieszyć ze zwycięstwa, które jest dobrym prognostykiem przed czekającymi zespół juniorek (większość składu, który wystąpił w meczu rezerw) ćwierćfinałem Mistrzostw Polski. Mecz z Glorią zakończył się wynikiem 33:20. Najwięcej bramek dla Ruchu zdobyła Katarzyna Kiełbus (7) oraz Monika Malec (5).

KPR Ruch II Chorzów – Gloria Katowice 33:20 (16:8)

Ruch: Krupa, Gentków, Wesołka – Łuczyk 1, Kiełbus 7, Kurzaj 1, Beczek 5, Waloń 1, Malec 5, Doktorczyk 3, Ciołek 3, Jaroszewska 4, Radlak 1, Młynarczyk 1, Jęszczok 1.

Kary: Malec, Jaroszewska, Młynarczyk