Aktualności

Lider górą

27 luty 2016, 19:25:34, Superliga
Niebieskie dzielnie walczyły, ale przegrały w starciu z Pogonią Baltica Szczecin.

Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego kilka dni temu Zenona Łakomego - byłego trenera Ruchu, Pogoni i selekcjonera reprezentacji Polski (męskiej i żeńskiej). Trener Łakomy z żeńską sekcją Pogoni (pracował także z panami) sięgnął po pierwsze w historii klubu mistrzostwo kraju.


Jeszcze w 4. minucie po trafieniu Lidii Żakowskiej, Ruch prowadził 2:1. To było pierwsze i zarazem ostatnie prowadzenie gospodyń w tym pojedynku. Szczecinianki popisały się wówczas serią dziesięciu goli z rzędu. To był dla Niebieskich podwójny nokdaun, po którym wprawdzie się podniosły, ale doskonale wiedziały, że przeciwnik jest już poza zasięgiem.


Na przerwę Pogoń schodziła z prowadzeniem 13:6. Druga połowa przebiegała według podobnego scenariusza. Niebieskie już nie tak oszołomione, próbowały zrywami odrobić straty. Ale najczęściej oddawały niecelne rzuty, albo nadziewały się na kontrataki rywalek. Najlepiej z ich wykańczaniem radziły sobie Joanna Gadzina i Małgorzata Stasiak – były autorkami 11 trafień dla przyjezdnych.


Najskuteczniejszą zawodniczką gospodyń była Zuzanna Ważna. Zapisała na swoje konto pięć bramek i był to zdecydowanie najlepszy jej występ w tym sezonie. Rozgrywająca długo dochodziła do siebie po operacji barku i problemach z kręgosłupem, ale nie ukrywa, że sobotni mecz przydał jej wiary w siebie. - To był mój najlepszy mecz po kontuzji. Myślę, że pozwoli mi się podnieść z lekkiego dołka i od teraz będę mogła w dużym stopniu pomagać drużynie swoją grą – podkreślała Ważna.


Pogoń ostatecznie zwyciężyła 26:17 i niemal zagwarantowała sobie pierwsze miejsce po fazie play-off. Jedynie cud może sprawić, że pozycję lidera przed rozpoczęciem play-off odzyskają zespoły z Lublina albo Lubina. - Ale o play-off na razie nie myślimy. Koncentrujemy się tylko i wyłącznie na najbliższym rywalu – zaznaczył trener Pogoni, Adrian Struzik


KPR Ruch Chorzów - Pogoń Baltica Szczecin 17:26 (6:13)


Ruch: Ciesiółka, Montowska – Benducka 1, Jasinowska 1, Żakowska 3, Tracz, Krzymińska, Masłowska 2, Rodak 4, Płomińska, Stokowiec 1, Ważna 5.


Trener: Krystyna Wasiuk

Kary: 2 min.

Karne: 3/5


Pogoń: Płaczek, Wierzbicka – Novais 1, Sabała 1, Noga 1, Szczecina 3, Głowińska 1, Królikowska 1, Stasiak 6, Masna 2, Zimna 3, Koprowska 1, Zawistowska 1, Kochaniak, Gadzina 5.


Trener: Adrian Struzik

Kary: 12 min.

Karne: 2/3Sędziowali: Fahner, Kubis (Głogów)

Widzów: 300


Reklamacreated by:input.com.pl