MPJ: Triumf na koniec, pewny awans Niebieskich

21 luty 2016, 14:22:40, II liga
Chorzowianki zwyciężyły półfinałowy turniej Mistrzostw Polski Juniorek.

Podczas zawodów rozgrywanych w Gdyni chorzowianki nie stracił ani punktu. Po wygranych z Koroną Kielce (33:26) i Vistalem Gdynia (26:22) zagrały o pierwsze miejsce w turnieju. Rywalkami były szczypioristki Truso Elbląg.

Ruch odniósł pewne zwycięstwo.Jego przewaga nie podlegała dyskusji ani na moment. Wprawdzie elblążanki początkowo dzielnie stawiały czoła obrończyniom tytuły - w 5. min było 3:3, w 7. min. 4:4. Ale po pierwszym kwadransie Niebieskie miały już wypracowaną bezpieczną przewagę  (13:7). Przed przerwą dały się dogonić na odległość trzech "oczek" (19:16). Jednak pierwsze minuty po przerwie wygrały w stosunku 7:2 i odebrały rywalkom chęć do rywalizacji.

W 45. minucie było już 32:22, a ostatecznie chorzowianki zaaplikowały przeciwnikowi aż 44 trafienia, po stronie strat notując 30 goli. Aż 11 goli rzuciła Żaneta Lipok, po siedem trafień zaliczyły Żaneta Senderkiewicz i Marcelina Polańska.

Niedzielny triumf oznacza, że chorzowianki wygrały turniej w Gdyni i awansowały z pierwszego miejsca do turnieju Final Four. Szczegóły dotyczące rozegrania turnieju poznamy wkrótce.

KPR Ruch - Truso Elbląg 44:30(19:16)