Kolejnej niespodzianki nie było

1 luty 2014, 20:58:32, Superliga
Nie udało się sprawić kolejnej niespodzianki. Niebieskie w sobotni wieczór musiały uznać wyższość Pogoni Baltica Szczecin.

Nie da się wygrać meczu rzucają czternaście bramek. Tak można pokrótce spuentować to, co działo się w Szczecinie. Chorzowianki były rażąco nieskuteczne w ataku przez co raz po raz przeciwniczki wyprowadzały kontry. Na nic nie przydała się dobra postawa w bramce Moniki Wąż.

Początek spotkania nie zapowiadał tak jednostronnego widowiska. W 11. minucie na tablicy wyników było po 4. Jednak przez kolejne niemal dwadzieścia minut Ruch zdobył zaledwie trzy bramki. W tym czasie Pogoń trafiała dziesięć razy i było praktycznie po zawodach.

Po ośmiu minutach drugiej części gry rywalki "odjechały" już na dziesięć bramek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 25:14. Najwięcej bramek dla naszej drużyny zdobyła Sabina Kobzar, która cztery razy wpisywała się na listę strzelczyń.

Dobre wieści dopłynęły do nas natomiast z Jeleniej Góry, gdzie KPR przegrał z SPR-em Olkusz. Dzięki temu ewentualne zwycięstwo w przyszłą niedzielę z jeleniogórzankami u siebie może nam dać awans na ósme miejsce w tabeli. Aby tak się stało, Niebieskie muszą poprawić grę w ataku.

Pogoń Baltica Szczecin – KPR Ruch Chorzów 25:14 (14:7)