MPJ: Mamy awans do finału!

20 luty 2016, 14:14:32, II liga
Niebieskie w drugim dniu turnieju rozgrywanego w Gdyni zwyciężyły z gospodyniami.

W piątek Ruch pokonał Koronę Handball Kielce 33:26, z kolei gdynianki zwyciężyły Truso Elbląg. Sobotnie starcie mogło mieć kluczowe znaczenie w kontekście awansu do fazy finałowej.

Mecz przyniósł wiele emocji i zwrotów akcji. Rozpoczął się po myśli gospodyń turnieju. Po sześciu minutach gry gdynianki prowadziły 3:1. Pojedynek był bardzo wyrównany, godny swojej stawki. Długo zgubą Niebieskich były rzuty karne. W 22. minucie na tablicy widniał remis 8:8, a chorzowianki miały za sobą trzy nieudane próby z siódmego metra. Vistal w 25. minucie niebezpiecznie odskoczył na trzy trafienia (11:8), ostatecznie na przerwę schodząc z nieco skromniejszym prowadzeniem (14:12).

Po zmianie stron Ruch rzucił się do odrabiania strat. Już w 34. minucie objął prowadzenie 15:14, ale przez własną niefrasobliwość w kilka chwil stracił cztery gole z rzędu. To był jednak moment przełomowy - od tej pory ton rywalizacji nadawały już bowiem podopieczne Anety Kowaluk. Nie złamała ich nawet czerwona kartka, którą w wyniku gradacji kar ujrzała Żaneta Senderkiewicz. W 52. minucie Ruch prowadził już 22:20. To niewielkie, ale bezpieczne prowadzenie udało się utrymać do końca. Przede wszystkim dzięki konsekwentnej grze w defensywie i skutecznym w ostatnich minutach Żanecie Lipok i Magdalenie Drażyk.

Najskuteczniejszą szczypiornistką w niebieskiej koszulce była Klaudia Grabińska (6 goli), zaś 5 trafień zanotowała wspomniana Senderkiewicz. Ruch wygrał 26:22, ale to nie jest najważniejsza informacja tego dnia. We wcześniejszym spotkaniu Truso Elbląg uległ Koronie - to oznacza, że chorzowianki są już pewne gry w turnieju finałowym!

W niedzielę, na zakończenie turnieju zagrają z Truso Elbląg o pierwsze miejsce w grupie. W drugim spotkaniu o awans zmierzą się Vistal i Korona.

Vistal Gdynia - KPR Ruch Chorzów 22:26 (14:12)

Ruch: Kuszka, Krupa - Grabińska 6, M. Drażyk 4, Polańska, Senderkiewicz 5, Doktorczyk 3, Lipok 4, Płomińska 3, Stokowiec 1.

Trener: Aneta Kowaluk
Kary:16 minut