MPJ: Zwycięstwo na początek

19 luty 2016, 19:48:09, II liga
Niebieskie turniej w Gdyni rozpoczęły od wygranej!

Na inaugurację turnieju półfinałowego rozgrywanego w Gdyni, chorzowianki pewnie pokonały Koronę Handball Kielce. Przewaga Niebieskich była bezdyskusyjna już w pierwszej połowie. Przede wszystkim dzięki świetnej postawie Klaudii Grabińskiej i Oktawii Płomińskiej - obie wespół zdobyły w pierwszej partii aż 11 goli, a Ruch schodził do przerwy z prowadzeniem 14:8.

Po zmianie stron walka była zdecydowanie bardziej wyrównana. Trener Aneta Kowaluk dała szansę gry wszystkim rezerwowym zawodniczkom. Te stanęły jednak na wysokości zadania. Ponadto świetną skuteczność zaprezentowały Natalia Doktorczyk i Żaneta Lipok. Przewaga naszego zespołu ani na moment nie była zagrożona. W 56 minucie było już 32:22. Ostatecznie kielczanki nieco zniwelowały stratę, ale i tak musiały uznać wyższość Niebieskich.

Kolejny mecz już w sobotę o godzinie 12:15. W meczu, który może zadecydować o awansie, Niebieskie zmierzą się z gospodyniami, Vistalem Gdynia.

Korona Handball Kielce - KPR Ruch Chorzów 26:33 (8:14)