Wyjazdowy triumf Niebieskich

18 luty 2016, 19:30:52, Superliga
Niebieskie odniosły kolejne zwycięstwo! Tym razem dwa punkty zdobyły w Jeleniej Górze.

Ruch przywiózł z Karkonoszy dwa bardzo cenne punkty, choć musiał je rywalkom wyrwać w drugiej połowie. Chorzowianki wprawdzie otworzyły wynik i długo utrzymywały prowadzenie, ale z końcem pierwszej połowy inicjatywę przejęły gospodynie. Kilka szybkich kontr skutecznie wykończyły Dominika Grobelska i Aleksandra Uzar. W dużej mierze to dzięki nim jeleniogórzanki prowadziły do przerwy 15:14, choć przez moment miały aż cztery trafienia przewagi.

Po przerwie Niebieskie udowodniły, że są w dobre dyspozycji i całkowicie zdominowały zawody. Po wznowieniu gry trafiły pięć razy z rzędu i było już 15:19. Gospodynie wprawdzie walczyły ambitnie i starały się drobić straty, ale Ruch ani myślał na to pozwolić. Świetną skutecznością wykazała się Lidia Żakowska, autorka 11 goli. 6 trafień dorzuciła zaś Agnieszka Benducka.

Niebieskie kontrolowały mecz do końca i ostatecznie zwyciężyły 30:23. To było dla nich pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie i czwarta wygrana w pięciu ostatnich  kolejkach! Na koncie Ruchu jest już 12 puntów, co daje 9. miejsce w tabeli.

W sezonie zasadniczym przed Niebieskimi jeszcze dwa spotkania. W kolejny weekend, 27 lutego do Chorzowa zawita lider, Pogoń Baltica Szczecin. Następnie, 3 marca Ruch zagra wyjazdowe spotkanie z Zagłębiem Lubin.

KPR Jelenia Góra - KPR Ruch Chorzów 23:30 (15:14)

KPR: Pękalska, Hoffman - Nowicka 4, Bielecka 1, Grobelska 2, Mączka 4, Tomczyk 1, Uzar 4, Załoga 2, Jasińska 1, Kanicka, Oreszczuk, Fijałkowska, Bilenia 3, Michalak 1.

Trener: Mirosław Sanecki

Ruch: Ciesiółka, Montowska - Benducka 6, Jasinowska 3, M. Drażyk, Żakowska 11, Tracz 1, Krzymińska, Masłowska 3, Rodak 2, Płomińska 2, Stokowiec 2.

Trener: Krystyna Wasiuk