Aktualności

UKS bez szans. Ruch znów zwycięski!

13 luty 2016, 18:25:09, Superliga
Niebieskie po raz kolejny z kompletem punktów! Tym razem w pokonanym polu pozostawiły UKS Kościerzyna.

W Chorzowie spotkały się zespoły, które muszą pogodzić się w tym sezonie z walką o utrzymanie. Nim jednak rozpocznie się faza play-out zmierzyły się w bezpośrednim spotkaniu w rundzie zasadniczej. Tym samym był to mecz "o cztery punkty". UKS musiał sobie radzić bez swojej liderki, Karoliny Mokrzki. Ponadto na Śląsk nie przyjechały Paulina Wasak i Monika Jażdżewska. Natomiast trener Krystyna Wasiuk nie mogła skorzystać z Magdaleny Drażyk, która w ostatnim meczu z Olimpią doznała kontuzji barku.

UKS w pierwszym kwadransie meczu niemal nie istniał. W 5 minucie Ruch prowadził 4:1, a w 9. już 7:1. Wtedy trener Dariusz Męczykowski poprosił o czas, ale na nic się to zdało.Po powrocie na parkiet jego zespół stracił trzy kolejne bramki, a w 13. minucie przegrywał już 3:11.

W bramce Ruchu doskonale spisywała się Monika Ciesiółka, potwierdzając swoją doskonałą formę. Ponadto świetną skutecznością popisała się kołowa Karolina Jasinowska (w sumie 9 bramek), ważne trafienia z dystansu zdobyły Lidia Żakowska i Agnieszka Benducka. Ale prawdziwą furorę zrobiła Oktawia Płomińska. Skrzydłowa w sumie trafiła dziesięć razy, bezbłędnie wykańczając niemal każdą nadarzającą się okazję. Tym samym golkiperka potwierdziła swoją wysoką dyspozycję z ostatnich tygodni.

Ostatni kwadrans spotkania był już w zasadzie oczekiwaniem na... jego koniec. Ruch prowadził 28:18 i mógł pozwolić sobie na to, by spokojnie kontrolować wydarzenia na boisku. Był to bez dwóch zdań najlepszy mecz chorzowianek w tym sezonie. Ostatecznie wygrały aż 36:25! - Dziewczyny naprawdę ciężko pracują na te wyniki - podkreślała po meczu trener Wasiuk. - Uciekłyśmy nieco z dołu tabeli, ale przed nami jeszcze daleka droga do tego, żeby zapewnić sobie spokój.KPR Ruch Chorzów - UKS Kościerzyna 36:25 (19:10)


Ruch: Montowska, Ciesiółka - Benducka 3, Jasinowska 9, Tracz 3, Krzymińska, Masłowska 4, Rodak 1, Płomińska 10, Stokowiec, Ważna, Żakowska 6.

Trener: Krystyna Wasiuk
Kary: 10 minut
Karne: 1/1

UKS: Brzezińska, Lisowska - D. Mokrzka, Belter 2, Sus, Liskowska, Żukowska, Ziółkowska, Białek 1, Górna 7, Wójcik 3, Jakubowska 2, Borysławska 10.

Trener: Dariusz Męczykowski
Kary: brak
Karne: 5/5

Sędziowały: Lidacka, Lesiak (Kraków)
Widzów: 400


Reklamacreated by:input.com.pl