Aktualności

Zdecydowana wygrana z Olimpią!

6 luty 2016, 19:25:01, Superliga
Ruch nie dał najmniejszych szans rywalkom z Nowego Sącza.

Mecz rozpoczął się świetnie dla gospodyń. Po pięciu minutach prowadziły już 3:0. Ale Olimpia nie dawała za wygraną, po kwadransie utrzymywał się remis (6:6). Duża w tym zasługa Marleny Lesik - była zawodniczka Ruchu przypomniała chorzowskim kibicom, jak skuteczna potrafi być, rzucając z dystansu.

Ale Lesik nie mogła w pojedynkę przeciwstawić się dobrze dysponowanym Niebieskim. Przełomowym momentem pierwszej części była 18. minuta. Zawodniczki Olimpii  musiały radzić sobie w podwójnym osłabieniu.Niebieskie przewagę liczebną wykorzystały wzorcowo. Ze stanu 8:7 w 19. minucie doprowadziły do wyniku 11:7 w 21. minucie. Od tej pory wyraźnie uwierzyły w siebie i w pełni przejęły kontrolę nad mecze. Znakomicie spisywała się Agnieszka Benducka, która w pierwszej połowie aż sześciokrotnie pokonała bramkarkę.

Ruch do przerwy prowadził 15:10. Wydawać by się mogło, że Olimpia po przerwie rzuci się do odrabiania strat. Ale nic takiego nie nastąpiło. Pierwszą bramkę w drugiej połowie przyjezdne rzuciły dopiero w 41 minucie! Ruch prowadził wtedy już 18:11. Zawodniczki Olimpii popełniały mnóstwo błędów własnych, były nieskuteczne tak w ataku, jak i w defensywie. Ruch zaś konsekwentnie robił swoje. Spokojnie budował kolejne akcje, był po prostu skuteczny. Ponadto chorzowianki miały za to w swoich szeregach Monikę Ciesiółkę, która rozegrała świetne zawody, kończąc je z ponad pięćdziesięcioprocentową skutecznością interwencji.

Ostatecznie Ruch wygrał 27:17, awansował na 10. miejsce tabeli i zbliżył się do dziewiątej Olimpii na dystans punktu. Zespół z Nowego Sącza ma jednak rozegrane dwa mecze mniej.

Kolejny mecz Niebieskie znów rozegrają u siebie. W sobotę, 13 stycznia do Chorzowa zawita UKS Kościerzyna. Początek meczu o godzinie 16:00 - zapraszamy!

KPR Ruch Chorzów - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 27:17 (15:10)

Ruch:
Ciesiółka - Benducka 7, Jasinowska 2, M. Drażyk 2, Tracz 3, Krzymińska 1, Masłowska 3, Rodak 2, Płomińska 3, Stokowiec, Ważna, Żakowska 4.

Trener: Krystyna Wasiuk
Kary: 6 min.
Karne: 2/3

Olimpia:
Szczurek - Leśniak 2, Stelmach, Płachta 3, Małek, Figiel, Lesik 6, Olejarczyk 1, Stokłosa  2, Smbatian 2, Nocuń 1.

Trener: Lucyna Zygmunt
Kary: 4 min.
Karne: 0/1

Sędziowali: Chodorek, Popiel (Kielce)
Widzów: 350

Reklamacreated by:input.com.pl