Odpadamy z Pucharu Polski

3 luty 2016, 20:46:05, Superliga
Niestety, MKS Lublin okazał się za silny.

W tym roku Niebieskie swoją przygodę z Pucharem Polski zakończyły na etapie 1/8 rozgrywek. Szczypiornistki Ruchu w starciu z mistrzyniami kraju nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Przegrały aż 15:28, choć trzeba im oddać, że początek spotkania wcale nie zapowiadał takiego rozstrzygnięcia.

Przeciwnie - zespół Krystyny Wasiuk nastraszył rywalki, zwłaszcza w pierwszym kwadransie. Początek meczu był wyrównany. Na tablicy utrzymywał się remis (2:2 w 4 min. 4:4 w 13 min.), ale po piętnastu minutach i trafieniach przede wszystkim Lidii Żakowskiej było już 7:4. Wtedy o czas poprosiła trener MKS, Sabina Włodek. I najwidoczniej tchnęła w podopieczne wiele energii, bo te szybko doszły do głosu i przejęły kontrolę nad meczem. Jeszcze przed przerwą zdołały wyjść na prowadzenie 11:9.

Druga partia była już popisem lublinianek. Skutecznością w tej odsłonie wykazały się zwłaszcza Agnieszka Kocela i Edyta Charzyńska.  Głównie dzięki nim w 38. minucie było już 15:11 dla przyjezdnych, a kwadrans przed końcem 18:12.  Ostatecznie MKS zwyciężył trzynastoma trafieniami różnicy. Kto wie, czy dystans nie był by większy, gdyby nie fakt, że między słupkami fantastycznie spisywała się nasza golkiperka, Dominika Montowska.

Teraz przed chorzowiankami arcyważne  ligowe starcie z Olimpią-Beskid Nowy Sącz (sobota, godz. 16:00). Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców, by przybyli na halę i gorącym dopingiem wsparli nasz zespół!

KPR Ruch Chorzów - MKS Selgros Lublin 15:28 (9:11)