Tym razem bez niespodzianki

31 styczeń 2016, 15:43:38, Superliga
Niebieskie z Pomorza wracają bez punktów.

Niebieskie dobrze "weszły" w mecz. Szybko przejęły piłkę i gol Małgorzaty Krzymińskiej otworzył wynik spotkania. Prowadzenia długo nie oddawały - w 6. minucie prowadziły 3:2, a w 10. 5:4. Rywalizacja toczyła się w zawrotnym tempie - niemal każda z akcji po obu stronach parkietu kończyła się golem. Ale z czasem zarówno Monika Ciesiółka, jak i Małgorzata Gapska coraz szczelniej broniły dostępu do swoich bramek.

Dopiero w 16. minucie Vistal po raz pierwszy objął prowadzenie (8:7 po trafieniu Emilii Galińskiej). Po 20 minutach gry Ruch prowadził 10:9, ale od tej pory gdynianki narzuciły warunki gry. Dzięki bardziej uważnej grze w defensywie oraz świetnej ofensywnej dyspozycji Moniki Kobylińskiej i Joanny Kozłowskiej odskoczyły rywalkom. Na przerwę schodziły z pewnym prowadzeniem - 15:11.

W drugiej połowie gospodynie nie pozwoliły już wyrządzić sobie krzywdy i sukcesywnie powiększały przewagę. W pewnym momencie ich przewaga wynosiła już osiem trafień (26:18). Niebieskim udało się na chwilę zniwelować tę różnicę, ale ostatecznie to Vistal był górą , wygrywając 30:23. Warto podkreślić świetną skuteczność Oktawii Płomińskiej, która była - wespół z Joanną Kozłowską - najskuteczniejszą zawodniczką meczu (7 goli).

Vistal Gdynia - KPR Ruch Chorzów 30:23 (15:11)

Vistal: Gapska, Kordowiecka, Szwonka - Kozłowska 7, Kobylińska 6, Zych 4, Galińska 3, Stanulewicz 3, Janiszewska 2, Tasić 2, Dorsz 1, Kulwińska 1, Granicka 1 oraz Olszowa, Łabuda, Urbaniak.