Druga wygrana w Zamościu

23 styczeń 2016, 18:58:15, II liga
Juniorki KPR wygrały sobotni mecz i są pewne awansu do 1/4 rozgrywek.

Niebieskie pokonały 31:23 Gościbię Sułkowice i jutro zagrają o pierwsze miejsce w grupie z ekipą Padwy Zamość.

Po wczorajszym pogromie, jaki młode Niebieskie zafundowały rywalkom z Rzeszowa (45:17), nadszedł czas na zdecydowanie bardziej wymagającego rywala. W 7 inucie Ruch prowadził 3:2,a  po kwadransie 8:5 i choć kontrolował wynik meczu, to musiał mieć się na baczności. W 21. minucie zawodniczki Gościbii uzyskały trafienie kontaktowe (9:10), ale opadły z sił i do przerwy przegrywały już 11:15.  W drugiej połowie na boisku szalały Viktoria Tyszczak i Natalia Doktorczyk - razem w całym meczu zdobyły aż 17 bramek. Ostatecznie Ruch nie pozostawił rywakom złudzień i wygrał bardzo pewnie, 31:23.

W niedzielę, w ostatnim spotkaniu, przeciwnikiem Niebieskich będą gospodynie, zespół Padwy Zamość. Do ćwierćfinałów MPJ awansują dwie najlepsze ekipy. To oznacza, że Ruch awans ma już zapewniony i z Padwą zagra o zwycięstwo w całym turnieju.

Gościbia Sułkowice - KPR Ruch Chorzów 23:31 (11:15)

KPR: Krupa, Kuszka - Grabińska 1, Fraksztajn, Polańska 6, Senderkiewicz 6, Prokop 1, Tyszczak 8, Doktorczyk 9, Wątor, Jaśkiewicz.

Trener: Aneta Kowaluk
Kary: 12 min.