Aktualności

Początek drogi

21 styczeń 2016, 16:48:37, II liga
Od piątku do niedzieli trwać będzie rywalizacja w 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek.

Rozpoczyna się kolejny cykl turniejów, który wyłoni najlepsze polskie szczypiornistki w kategorii juniorek. Ruch Chorzów stanie więc na początku drogi do obrony tytułu, który w świetnym stylu wywalczył w ubiegłym roku.

Pierwsza faza rozgrywek, w której zagrają ubiegłoroczne "złotka" to 1/8. Turniej z udziałem Ruchu odbędzie się w Zamościu, gospodyniami będą zawodniczki miejscowej Padwy. W rozgrywce wezmą także udział zespoły z Rzeszowa i Sułkowic. Do centralnych ćwierćfinałów przejdą dwie pierwsze ekipy.

Jak na zbliżający się turniej zapatrują się Niebieskie? - Szanse są duże, choć jak wiadomo wcale nie jest łatwo o obronę takiego tytułu - zaznacza Oktawia Płomińska. - Jednak najważniejsze żeby wyjść na boisko skoncentrowanym i być gotowym do walki – dodaje skrzydłowa.

Zespół, który niemal rok temu w Kwidzynie stanął na najwyższym podium, nieco się zmienił. Szkoleniowcem drużyny jest Aneta Kowaluk (zastąpiła Adama Wodarskiego), która już wcześniej pracowała w naszym klubie z młodzieżą. Zespół opuściły m.in. Maria Beczek i Aleksandra Jaroszewska, które zakończyły już wiek juniorski i obecnie są częścią pierwszego zespołu, grającego w Superlidze. Zresztą obie debiuty mają już za sobą, a na swoje konta zdołały zapisać bramki zdobyte w najwyższej klasie rozgrywkowej. - Takich zmian nie da się nie zauważyć. Ale to w takich zespołach normalne, że niektóre zawodniczki kończą juniorski wiek, w tym wypadku były to zawodniczki podstawowe. Ale w ich miejsce pojawiły się kolejne, młodsze, mogące wypełnić luki kadrowe - mówi Płomińska.

Zespołu nie opuściła za to najlepsza bramkarka turnieju finałowego z 2015 roku, Natalia Krupa. Młodzieżowa reprezentantka Polski wie, że przed Niebieskimi trudne zadanie, ale wierzy w powodzenie. - Wiadomo, że na szczyt łatwiej wejść, niż się na nim utrzymać, ale będziemy zrobić wszystko, by dokonać tej sztuki. Będziemy występować w troszkę zmienionym składzie ale wierzę, że się uda - zapewnia Krupa.


Terminarz turnieju 1/8 MP w Zamościu:


22.01 (piątek)

KPR Ruch - MKS V LO Rzeszów
MKS Padwa Zamość- Gościbia Sułkowice

23.01 (sobota)


Gościbia Sułkowice - KPR Ruch
MKS V LO Rzeszów - MKS Padwa Zamość

24.01 (niedziela)


KPR Ruch - MKS Padwa Zamość
MKS V LO Rzeszów - Gościbia Sułkowice
Reklama



created by:input.com.pl