Lider zbyt mocny

20 styczeń 2016, 23:08:33, Superliga
Nie powiodła się Niebieskim środowa wyprawa do Lublina.

Gospodynie świetnie otwarły spotkanie - już po pięciu minutach prowadziły 3:0. Wówczas sygnał do odrabiania strat dała Małgorzata Krzymińska - dzięki zadziorności obrotowej Ruch zdołał dogonić rywalki i w 11. minucie przegrywał 3:4. Ale wyrównana walka nie trwała długo. W szeregach lublinianek szalała Agnieszka Kocela, której akcji lewym skrzydłem Niebieskie nie były w stanie powstrzymać. Starały się odpowiedzieć trafieniami Pauliny Tracz i Karoliny Jasinowskiej, ale to było za mało, by nawiązać kontakt z MKS. Gospodynie w 24. minucie prowadziły już 11:5, a na przerwę schodziły z bardzo komfortowym, wysokim prowadzeniem (14:8).

Po przerwie przewaga gospodyń była widoczna jeszcze wyraźniej. W pewnym momencie ich przewaga wyniosła aż 13 trafień. Defensywę Ruch raz po raz rozrywała Małgorzata Rola, która w całym meczu zapisała na swoje konto siedem goli. W końcówce skutecznością błysnęły także Katarzyna Kozimur i Edyta Charzyńska. Ruch znów nie mógł liczyć w pełni na swoją najskuteczniejszą zawodniczkę, Lidię Żakowską, która narzeka na ból w kolanie i oszczędza siły przed kolejnymi spotkaniami.

Ostatecznie MKS zwyciężył 34:23 i umocnił się na pozycji lidera PGNiG Superligi. Kolejny ligowy mecz już w najbliższą sobotę w Chorzowie - Ruch zagra ze Startem Elbląg. Początek o godzinie 16:00.

MKS Selgros Lublin - Ruch Chorzów 34:23 (14:8)

MKS: Gawlik, Dzhukeva - Mihdaliova 2, Bijan 2, Kocela 8, Rola 7, Gęga 4, Kozimur 4, Drabik 2, Skrzyniarz, Szarawaga, Charzyńska 4.

Kary: 4 min (Szarawaga - 2 min, Kozimur - 2 min).

Ruch: Montowska, Ciesiółka - Tyszczak, Ważna, Benducka 3, Jasinowska 7, M. Drażyk 3, Żakowska, Tracz 4, Krzymińska 2, Masłowska, Doktorczyk 1, Rodak 1, Płomińska 2, Stokowiec.

Kary: 8 min (Drażyk - 2 min, Tracz - 4 min, Masłowska - 2 min)
Sędziowali: Rafał Puszkarski (Legionowo) i Grzegorz Młyński (Zwoleń).