Aktualności

Czas na bitwę w Lublinie

20 styczeń 2016, 00:01:08, Superliga
Już dziś o godzinie 18:00 Ruch zagra o ligowe punkty w Lublinie.

Niebieskie czeka mecz z mistrzyniami Polski. W ostatnim czasie zespół MKS występy na krajowych boiskach łączył ze spotkaniami w Pucharze Zdobywców Pucharów. Ale w ostatni weekend zawodniczki prowadzone przez Sabinę Włodek odpadły z rozgrywek na etapie 1/8 finału - musiały uznać wyższość norweskiego Vipers Kristianstad. W Norwegii lublinianki przegrały 22:28, a w rewanżu na własnym parkiecie nie zdołały odrobić strat (wygrały 25:22). Trzeba jednak zauważyć, że od początku sezonu MKS musi radzić sobie z plaga kontuzji. Z Ruchem zagra w nieco szerszym składzie. Do kadry meczowej MKS wracają bowiem Kamila Skrzyniarz i Joanna Drabik. Wciąż nie w pełni sił są Kiristina Repelewska, Jessika Quintino i Honorata Syncerz.

Po czternastu ligowych kolejkach MKS jest liderem tabeli z 23 punktami na koncie. Ruch zajmuje 11. miejsce, a w ostatnim spotkaniu minimalnie, po walce do ostatnich sekund, uległ Łączpolowi Gdańsk (25:26). Lublinianki wówczas pauzowały (mecz z Olimpią ze względu na występ w PZP przeniesiono na  18.02.). Tydzień wcześniej zwyciężyły Vistal Gdynia 26:22.

W pierwszej rundzie w meczu rozegranym w Chorzowie Ruch przegrał 19:35. Bohaterką meczu była Małgorzata Rola, zdobywczyni 7 bramek. Nasjkuteczniejszą zawodniczą w barwach chorzowianek była Lidia Żakowska (6 trafień).

Początek meczu w lubelskiej hali Globus o godzinie 18:00.

Reklamacreated by:input.com.pl