Aktualności

Pokonać Akademiczki

16 styczeń 2016, 00:45:20, Superliga
W sobotę trzeci ligowy mecz w tym roku. Do Chorzowa przyjadą gdańskie Akademiczki.

Ruch w ostatniej serii gier uległ na wyjeździe Piotrcovii (22:32). Niebieskie, chcąc podreperować swój dorobek punktowy i nawiązać kontakt z "ósemką" gwarantująca faze play-off, muszą to spotkanie wygrać. W pierwszej rundzie w meczu toczonym w Gdańsku górą były gospodynie (33:24).

Drużyna z Gdańska ma w swoich szeregach wiele doświadczonych zawodniczek, a prowadzona jest przez szkoleniowca, który w polskim szczypiorniaku jadł chleb z niejednego pieca - Jerzego Cieplińskiego. Trener ma do dyspozycji m.in. Hannę Strzałkowską, Karolinę Siódmiak, Urszulę Lipską, czy Monikę Stachowską. Zwłaszcza Stachowska jest w tym sezonie wiodącą postacią Łączpolu, będącą w stanie w pojedynkę rozstrzygnąć losy meczu. Młode zawodniczki nie chcą jednak być na drugim planie - w trwających rozgrywkach wyróżniają się Katarzyna Skonieczna, Paula Mazurek, czy Katarzyna Pasternak, zbierając coraz lepsze noty za swoje występy.

Gdańszczanki dobrze rozpoczęły sezon - po pięciu kolejkach miały na koncie pięć punktów, czym udowodniły, że nie mają zamiaru jedynie walczyć o utrzymanie. Po 13. seriach spotkań plasują się na 8. pozycji z 11 punktami w dorobku i poważnie myślą o awansie do fazy play-off. W ostatniej kolejce przerwały feralną serię czterech meczów bez wygranej - ostatni raz zwyciężyły 7 listopada minionego roku. Udało się przełamać w spotkaniu z Olimpią-Beskid Nowy Sącz, choć łatwo nie było. Łączpol prowadził w tym meczu już nawet różnicą sześciu bramek, lecz pozwolił dopaść się w samej końcówce, czym zafundował sobie niepotrzebną "nerwówkę", a wygrana omal się nie wymknęła. Jednak kilka sekund przed końcem rzut karny skutecznie egzekwowała Stachowska i przesądziła o wygranej swojego zespołu (31:30).

Początek sobotniego meczu o godzinie 18:00 w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego.
Reklamacreated by:input.com.pl