W Piotrkowie lepsze gospodynie

10 styczeń 2016, 22:18:33, Superliga
W sobotnim spotkaniu Superligi Ruch uległ na wyjeździe Piotrcovii.

Przed spotkaniem działacze Piotrcovii uroczyście pożegnali Agatę Rol, która zdecydowała się na zakończenie kariery zawodniczej. "Rolka" przez większość kariery związana była z Piotrkowem, ale w dorobku ma także występy w barwach Ruchu i AZS AWF Katowice. Chwilę później sędziowie dali sygnał do rozpoczęcia gry. Przez kilkanaście minut to Ruch był stroną dominującą. Wynik otworzyła Karolina Jasinowska, swoje trafienia dołożyły także młode skrzydła naszego zespołu - Natalia Stokowiec i Oktawia Płomińska. W 7 minucie po trafieniu Agnieszki Benduckiej było  już 4:2 dla Ruchu. Od tej chwili trwała wymiana ciosów, ale Niebieskie wciąż trzymały rywalki na dystans jednego, bądź dwóch trafień. Piotrkowiankom udało się wyrównać po kwadransie i golu z karnego Edyty Szymańskiej (8:8). Od tej pory to one był skuteczniejsze, a w ich bramce świetnie spisywała się rezerwowa golkiperka, Karolina Sarnecka. W efekcie do przerwy Piotrcovia prowadziła już trzema golami (17:14).

Po zmianie stron zdecydowanie przeważała Piotrcovia. Ponownie błysnął duet Edyta Szymańska - Agata Wypych. Tym razem wspólnie zanotowały 11 goli, skutecznością błysnęła także Agnieszka Jałoszewska. Ruch musiał radzić sobie bez Lidii Żakowskiej, a ciężar zdobywania bramek wzięła na siebie Agnieszka Benducka (w sumie 7 goli). Ale to gospodynie potrafiły trafiać seriami i sukcesywnie budowały przewagę. W dodatku Niebieskie aż sześciokrotnie zostały odesłane na ławkę kar, a gra w osłabieniu im nie służyła. Ostatecznie uległy wysoko, 22:32.

Okazja do rehabilitacji nadejdzie szybko- już w sobotę do Chorzowa przyjedzie Łączpol. Początek meczu o godzinie 18:00.

MKS Piotrcovia - KPR Ruch Chorzów 32:22 (17:14)

Piotrcovia: Jurkowska, Sarnecka - Sobińska 6, Kucharska 1, Szymańska 6/1, Kopertowska 2, Marszałek 1, Wypych 5/3, Olek, Piecaba 1, Ivanović 2, Jałoszewska 6, Szafnicka 1, Matyja 1.

Trener: Michał Pastuszko