Upragnione zwycięstwo po wspaniałym spektaklu

26 styczeń 2014, 18:33:24
W tym spotkaniu było wszystko. Wspaniały doping kibiców, zacięta walka oraz co najważniejsze zwycięstwo naszych zawodniczek! Ruch pokonał Energę Koszalin

Wspaniały doping już od pierwszych minut znacząco pomógł naszym szczypiornistkom. Ku uciesze wypełnionej do ostatniego miejsca widowni Niebieskie po kwadransie gry prowadziły 9:2. Nie do przecenienia jest w tym miejscu rola Moniki Wąż, która odbijała niesamowitą liczbę rzutów. Drugi słabszy kwadrans sprawił, że do przerwy schodziliśmy prowadząc tylko jedną bramką.

W drugiej części gra bardzo długo toczyła się bramka za bramkę. W pewnym momencie oddaliśmy na kilka minut prowadzenie przeciwniczkom, jednak skuteczna gra w ataku pozwoliła szybko odzyskać prowadzenie. Pięć minut przed końcową syreną chorzowianki prowadziły pięcioma golami. Mimo, że w końcówce wysoka obrona rywalek sprawiła nam nieco kłopotu nie zmieniło to faktu, że w końcu wygraliśmy mecz. Oby tak dalej Niebieskie!

Wielkie słowa uznania i podziękowań należą się chorzowskim kibicom, którzy stworzyli dziś razem z zawodniczkami fantastyczny spektakl.

KPR Ruch Chorzów - Energa AZS Koszalin 28:25 (13:12)

Ruch: Wąż, Motnowska - Podrygała 7, Lesik 5, Migała 5, Krzymińska 1, Sadowska 7, Kobzar 3, Ważna.
Kary: 2 min (Krzymińska)
Karne: 5/8

Energa: Czarna - Kobyłecka 4, Bilenia 1, Muchocka 2, Błaszczyk 1, Odrowska 6, Lisewska 6, Garović 2, Nowicka, Winter, Matuszczyk 3.
Kary: 4 min (Muchocka, Lisewska)