Aktualności

Tanio skóry nie sprzedały

6 styczeń 2016, 22:40:11, Superliga
Niebieskie po dobrym meczu uległy na własnym boisku rywalkom z Koszalina.

Mecz rozpoczął się świetnie dla Ruchu, który po golach obrotowych - Karoliny Jasinowskiej i Małgorzaty Krzymińskiej - prowadził 2:0. Akademiczki odpowiedziały świetna skutecznością Katarzyny Kołodziejskiej - najskuteczniejsza snajperka w tym sezonie Superligi trafiła pięć razy z rzędu! Ale Niebieskie ani myślały składać broń. Od wyniku 6:8 w 12 minucie były w stanie trafić czterokrotnie i wyjść na prowadzenie 10:8.  Dzięki temu przejęły inicjatywę w meczu i kontrolowały mecz. W 20 minucie prowadziły już 14:11. W pierwszej połowie, którą Ruch ostatecznie wygrał 15:14 fenomenalnie zaprezentowała się Natalia Stokowiec. Zaledwie szesnastoletnia skrzydłowa wykorzystała wszystkie cztery szanse bramkowe, nie dając szans strzegącej bramki AZS Beacie Kowalczyk.

W drugiej połowie gra była już zdecydowanie bardziej wyrównana. Gra Ruchu opierała się głównie na indywidualnych akcjach Lidii Żakowskiej.W 35 minucie Ruch prowadził, ale już w 40 minucie na tablicy widniał remis (20:20). Od tej pory stroną wiodącą w spotkaniu był przyjezdne. Fragment między 43. a 46. minutą wygrały 5:2. Na domiar złego Niebieskie w odstępie kilku chwil nie wykorzystały dwóch rzutów karnych. To musiało się zemścić - w 52. minucie przewaga rywalek była już trzybramkowa (28:25). Szczypiornistki AZS wykorzystywały brak sił Niebieskich, spowodowany niewielką możliwością rotacji w składzie. Ostatecznie AZS zwyciężył 32:29, ale zespołowi trener Krystyny Wasiuk należy oddać, że tanio skóry nie sprzedał.

Okazja do zdobycia dwóch punktów już w sobotę - nasz zespół zagra wtedy z Piotrcovią. Mecz odbędzie się w Piotrkowie Trybunalskim, początek o godzinie 17:00.


KPR Ruch Chorzów - AZS Energa Koszalin 29:32 (15:14)

Ruch
: Montowska, Ciesiółka - Benducka 2, Jasinowska 5, M. Drażyk 1, Żakowska 10, Krzymińska 2, Rodak 2, Płomińska 3, Stokowiec 4.

Trener: Krystyna Wasiuk
Karne: 4/8
Kary: 8 minut

AZS:
Kowalczyk, Wiercioch - Michałów 3, Roszak 3, Stasiak 2, Budnicka, Trawczyńska, Kaczanowska,  Nieściaruk 2, Sądej 5, Kołodziejska 12, Nowicka 2, Chmiel 3.

Trener: Anita Unijat
Karne: 7/9
Kary: 4 minuty

Sędziowali: Igor Dębski, Artur Rodacki (Kielce)
Widzów: 554

Reklamacreated by:input.com.pl