Aktualności

Porażka na koniec roku

22 grudzień 2015, 20:49:35, Superliga
Niestety, nie udało się zwyciężyć w ostatnim meczu w 2015 roku.

Wtorkowe spotkanie zwieńczyło 11. kolejkę i całą pierwszą rundę zmagań PGNiG Superligi Kobiet. Pierwotnie miało odbyć się, tak jak cała seria gier, w listopadzie, lecz zmiana terminu była wymuszona występami Zagłębia w Challenge Cup. W barwach Niebieskich zabrakło kontuzjowanych Agnieszki Drażyk, Joanny Rodak i Zuzanny Ważnej. W przypadku Agnieszki i Joanny na szczęście nie są to groźne urazy i obie powinny wystąpić w rundzie rewanżowej.

Ruch wyszedł na parkiet bardo zmotywowany i stawiał opór faworyzowanym rywalkom. W 8 minucie do siatki trafiła Magdalena Drażyk, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 5:3. Świetnie w bramce spisywała się także Monika Ciesiółka. To był moment, w którym Niebieskie mogły odskoczyć rywalkom i niespodziewanie przejąć kontrolę nad spotkanie, ale niestety nie wykorzystały kilku dobrych okazji strzeleckich. Zupełnie inaczej niż Miedziowe, które poprawiły skuteczność i po kwadransie prowadziły 9:5, a w 22 minucie już 12:6.

Zagłębie raz po raz przeprowadzało szybkie kontry, dzięki którym budowało coraz większą przewagę. Duży udział  w dorobku bramkowym przyjezdnych miała Sanja Premović. Czarnogórka jeszcze przed przerwą rzuciła 7 goli. Ostatecznie miała ich na koncie 11, dzięki czemu została najskuteczniejszą zawodniczką meczu. Do przerwy Zagłębie prowadziło 18:11.

W drugiej połowie Ruch popełniał już mniej błędów, lecz nadal był bezradny wobec kontr rywalek. W 40 minucie dystans między zespołami był już dwucyfrowy (15:25). Zagłębie grało coraz swobodniej i efektowniej, choć uciekało się także do wielu nieprzepisowych zagrań. Efektem tego końcowe 10 minut musiało radzić sobie bez Kai Załęcznej i Kamili Konofał, które w wyniku gradacji kar ujrzały czerwone kartki. Warto podkreślić, że w końcowych fragmentach spotkania świetnie spisywały się Oktawia Płomińska i Natalia Krupa. Ruch podreperował dzięki temu swój dorobek i ostatecznie uległ 27:33.

Kolejny ligowy mecz Ruch rozegra 6 stycznia. Do Chorzowa zawita AZS Energa Koszalin.

KPR Ruch Chorzów - Metraco Zagłębie Lubin 27:33 (11:18)


Ruch:
Ciesiółka, Krupa, Montowska - Benducka 3, Jasinowska 3, M. Drażyk 4, Żakowska 9/4, Tracz, Krzymińska 3, Masłowska, Doktorczyk 2, Płomińska 3.

Karne: 4/4
Kary: 8 minut

Zagłębie:
Wąż, Chojnacka - Robótka, Załęczna 2, Konofał 3/1, Paluch, Premović 11/2, Wiertelak 2, Walczka 1, Marić 4, Jochymek 8, Milojević 2.

Karne: 3/4
Kary: 14 minut

Sędziowali: T. Wrona (Kraków), A. Kierczak (Pielgrzymowice)
Widzów: 400

Reklamacreated by:input.com.pl