Aktualności

Niespodzianka była blisko

18 listopad 2015, 21:03:49
Choć Niebieskie przegrały w Szczecinie, to do Chorzowa mogą wracać z podniesioną głową.

Ruch uległ w 10. kolejce PGNiG Superligi Pogoni Baltica Szczecin, ale długo dzielnie stawiał czoła faworyzowanemu rywalowi. Aż 11 goli w tym spotkaniu rzuciła Lidia Żakowska.

Mecz, dwoma celnymi rzutami, otwarła Aleksandra Zimny.  Po 5 minutach Pogoń prowadziła już 4:1. Chorzowiankom szybko udało się odrobić straty - doprowadziły do stanu 6:5 i 7:6. Wówczas gospodynie ponownie przejęły inicjatywę i w 21 minucie doprowadziły do stanu 10:7. Długo utrzymywały 2-3 trafienia przewagi, ale nie były w stanie ustrzec się błędów, zwłaszcza w defensywie. Koncertowo wykorzystały to szczypiornistki Ruchu - ostatnie minuty pierwszej połowy wygrały 5:3, a rzut karny wykorzystała Monika Ciesiółka. Do przerwy było tylko 13:12 dla Pogoni.

Dlatego w drugiej połowie szykowały się wielkie emocje, których przed meczem oczekiwało niewielu ekspertów. Zespół prowadzony przez Krystynę Wasiuk czyhał na każdy, choćby najdrobniejszy błąd rywalek  i dzięki temu długo wynik oscylował w okolicach remisu. W 36 minucie  było 17:16 dla gospodyń.

Wtedy kapitalny okres w meczu zanotowały Kamila Szczecina i Katarzyna Sabała.  W ogromnej mierze to dzięki nim, na kwadrans przed końcem spotkania na tablicy widniał wynik 24:19. Ale Ruch nie poddawał się. W 50 minucie było tylko 26:24 i trener Adrian Struzik poprosił o czas dla swojego zespołu. Po tej przerwie na żądanie szczecinianki umiejętnie wytrąciły naszym zawodniczkom argumenty, świetnie spisywały się w defensywie. Ostatecznie Pogoń, po świetnym finiszu, pokonała KPR 32:26. Ale naszym zawodniczkom należy oddać, że rozegrały bardzo dobre zawody.

Pogoń Baltica Szczecin - KPR Ruch Chorzów 32:26 (13:12)

Pogoń Baltica: Płaczek, Kozłowska, Orowicz - Sabała 6, Noga, Szczecina 9, Głowińska 1, Królikowska 2, Stasiak 1, Masna 2, Zimny 2, Koprowska 3/3, Zawistowska, Kochaniak, Jaszczuk 1, Gadzina 5.

Karne: 3/4
Kary: 10 min.

KPR Ruch: Montowska, Ciesiółka - Benducka 5, Jasinowska, Drażyk M. 1, Żakowska 11/2, Tracz 1, Drażyk A. 3, Krzymińska 1, Masłowska, Doktorczyk, Rodak 3, Płomińska, Stokowiec 1.

Karne: 2/3
Kary: 6 min.

Sędziowie: Gratunik (Zielona Góra), Wołowicz (Wtórek).
Widzów: 400.


Reklamacreated by:input.com.pl