Podsumowanie występów Moniki Migały w reprezentacji

28 październik 2013, 22:29:02
Reprezentacja Polski kobiet doznała dwóch porażek w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy, które odbędą się w 2014 roku na Węgrzech i w Chorwacji. W obu spotkaniach kilkuminutowe występy zaliczyła nasza skrzydłowa Monika Migała.

Czarnogóra - Polska 25:21

"Gumiś" w starciu z aktualnymi Mistrzyniami Europy pojawiła się na parkiecie w drugiej połowie. Jej zadaniem było wyłączenie z gry jednej z rozgrywających przeciwniczek. Chorzowska skrzydłowa w duecie z byłą Niebieską Kingą Grzyb robiły to na tyle umiejętnie, że straty do rywalek znacząco się zmniejszyły. Monika Migała zdobyła też gola po jednym z szybkich ataków. W końcówce spotkania oddała też rzut z ataku pozycyjnego. Jednak jej przerzuta nie znalazła drogi do siatki.

Polska - Czechy 19:22

Monika Migała w niedzielnym meczu z Czeszkami weszła na boisko dopiero w 52. minucie. Bardzo szybko została sfaulowana na kole, przez co rywalka wyleciała na dwie minuty kary. "Gumiś" rzuciła też bramkę w trudnym momencie gry wyprowadzając naszą reprezentację na prowadzenie 18:17. Niestety ostatecznie Polki uległy Czeszkom 19:22.