Przełamanie! Wygrywamy z KPR Jelenia Góra

7 listopad 2015, 18:42:11, Superliga
Niebieskie w dobrym stylu zwyciężyły KPR Jelenia Góra!

Po świetnej drugiej połowie Ruch pokonał KPR Jelenia Góra. Sytuacja obu drużyn w tabeli nie jest najlepsza, przez co bezpośrednie spotkanie urosło do rangi starcia o „cztery punkty”.  Przed meczem w Chorzowie doszło do zmiany szkoleniowca. Adama Wodarskiego zastąpił duet Krystyna Wasiuk - Cezary Winkler.

W 5 minucie  Ruch przegrywał 1:3, w 10 minucie 4:6. Chorzowianki nie wykorzystały kilku dobrych okazji (m.in. zmarnowały rzut karny), źle wyprowadzały ataki. KPR zaś wykorzystał świetną dyspozycję Anny Mączki. Głównie dzięki niej zdołał utrzymać prowadzenie, do przerwy wygrywając 13:12.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Niebieskich. Pierwsze 10 minut po zmianie stron wygrały aż 7:2! Chociaż Ruch mylił się, to zdecydowanie rzadziej niż w pierwszej części. Poza tym miał w bramce rewelacyjną Monikę Ciesiółkę, a gole jak na zawołanie zdobywały Lidia Żakowska i Joanna Rodak.

W 45 minucie Ruch prowadził aż 21:16, ale szybko dał się dogonić (21:19 w 48 min.). Jednak końcowe minuty były już popisem gospodyń. Rywalki dwoma trafieniami w ostatnich sekundach dobiła Paulina Tracz. Niebieskie ostatecznie zwyciężyły 29:23 i przerwały feralna passę bez wygranej.

KPR Ruch Chorzów - KPR Jelenia Góra 29:23 (12:13)

Ruch: Ciesiółka, Montowska - Benducka 2, Jasinowska, M. Drażyk 2, Żakowska 9, Tracz 4, A. Drażyk 1, Krzymińska 2, Masłowska 1, Doktorczyk 1, Rodak 6, Płomińska 1.

Kary: 8 minut
Karne: 4/6

KPR: Demiańczuk, Hoffman - Nowicka, Bielecka, Grobelska 5, Mączka 7, Tomczyk, Uzar 3, Kobzar, Załoga 3, Jasińska 1, Oreszczuk, Fijałkowska, Bilenia 4, Demiańczuk.

Kary: 10 minut