Porażka z UKS

28 październik 2015, 21:10:31, Superliga
Niebieskie z Kościerzyny powrócą bez zdobyczy punktowej.

W ramach 8. kolejki w Kościerzynie beniaminek Superligi podjął Ruch Chorzów. Mierzyły się więc zespoły, które jak na razie sezonu nie mogą zaliczyć do udanego. Jedyne punkty w tym sezonie zawodniczki prowadzone przez trenera Dariusza Męczykowskiego zdobyły w meczu przeciwko Olimpii-Beskid Nowy Sącz w 6.  kolejce. Niebieskie zaś wygrały tylko z Piotrcovią, w drugiej serii spotkań.

Mecz od pierwszych minut był bardzo zacięty. W 10 minucie po golu Lidii Żakowskiej na tablicy widniał rezultat 4:4. Remis utrzymywał się do 17 minuty (6:6). Wówczas do głosu coraz odważniej dochodziły gospodynie. Dzięki świetnej postawie 19-letniej rozgrywającej, Karoliny Mokrzki, ale też słabej skuteczności Ruchu, w 23 minucie było już 11:6 dla UKS. Mokrzka potwierdziła swoją dobrą dyspozycję skutecznie wykonanym karnym, ustalając wynik do przerwy (13:9).

Po zmianie stron chorzowianki wzięły się za odrabianie strat. Dzięki trafieniom Lidii Żakowskiej i Joanny Rodak w 37 minucie było już tylko 15:14. Niestety, szczypiornistki z Kaszub ponownie zdołały zdystansować Ruch na różnicę dwóch-trzech trafień. W 48 minucie Niebieskie sfinalizowały kolejną pogoń - do bramki rywalek drogę znalazła Rodak, doprowadzając do stanu 20:20.

Kluczowe dla losów spotkania okazało się ostanie pięć minut. Na 22:21 trafiła Justyna Belter, kolejnego gola dołożyła Belter, a chwilę później zapunktowała Patrycja Wójcik. Ta seria kompletnie wybiła z rytmu przyjezdne, które chcąc wyszarpać choć punkt, rozpoczęły festiwal błędów. Ostatecznie uległy 23:27 i w następnej kolejce czeka je szalenie ważny pojedynek z KPR Jelenia Góra.

UKS PCM Kościerzyna - KPR Ruch Chorzów 27:23 (13:9)

UKS PCM: Brzezińska - Mokrzka 11, Górna 5, Belter 2, Ziółkowska 2, Jakubowska 2, Żukowska, Wójcik 2, Białek 1, Sus 1, Wasak 1.